Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Gruusias toimuvad esimest korda Eesti Päevad

SA Archimedes algatus Study in Estonia korraldab esmakordselt Gruusias Eesti Päevi, mille raames tutvustatakse Eesti kõrgharidust ja kultuuri ning tugevdatakse sõprussidemeid kahe riigi vahel.

Eesti päevad toimuvad 2.-4. novembrini Gruusia pealinnas Tbilisis ning selle lähiümbruses. Nädala raames toimub kontserte, loenguid, seminare, töötubasid ja kohtumisi. Eestit tutvustavatele sündmustele paneb 4. novembril punkti mess Estonian Fair, mis toimub meie kodusele Telliskivi Loomelinnakule sarnases Fabrika Place´is, kus lisaks haridust ja teadust tutvustavale seminaridele ning loengutele esineb ka pärimusmuusik Maarja Nuut.

SA Archimedes juhatuse liikme Rait Toompere sõnul on Eesti ja Gruusia vahel pikaajaline ning sõbralik koostöö, mis toetab ka haridusvaldkonda. „Täna on tugeva hariduse üks tugipunkte rahvusvaheliste suhete kvaliteet. See annab inimestele võimaluse minna õppima või praktikale tundmatusse keskkonda ning asetada end sellega arenemise sundseisu. Eesti Päevad Gruusias aitavad meil tugevdada olemasolevaid partnerlussuhteid ning leida uusi ideid ja kontakte – kõike seda parema kvaliteediga kõrghariduse nimel.“

Fabrika Place on loomelinnak, kus Gruusia Eesti Päevade raames toimub suur Eesti kultuuri ja haridust tutvustav Estonian Fair.

Fabrika Place on loomelinnak, kus 4. novembril toimub Gruusia Eesti Päevade raames suur Eesti kultuuri ja haridust tutvustav Estonian Fair.

„Pikaajaline ja sõbralik haridusalane koostöö Gruusiaga on võimaldanud nii meie kui Gruusia õpilastel, õppejõududel ja tudengitel tihendada kontakte ning nende toel parendada hariduse kvaliteeti,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe, kes avab ka sündmuse raames toimuva haridusmessi.

Eesti Päevi korraldatakse koostöös Eesti Teadusagentuuri, Välisministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Gruusia saatkonnaga Tallinnas, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tbilisi Konservatooriumi, Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Tallinna Ülikooli, Estonian Business School`i ning Eesti Maaülikooliga.

Sündmuse veebileht:
http://www.studyinestonia.ee/estonian-days

Lisainfo:
Greta Roosaar
greta.roosaar@archimedes.ee
+372 58040822

Viimased uudised