Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Hiina tudengid vaimustuvad EXPO-l Eesti õppejõududest

Šanghais EXPO-l näidatakse Hiina tudengitele parimat, mida Eesti ülikoolidel pakkuda. Study in Estonia projekti eestvedamisel on nende jaoks kokku pandud kuus 2-päevast töötuba, mida juhendavad Eesti õppejõud.

“Töötubades osaleb kokku tublisti üle 100 Hiina tudengi, mis on oodatust enamgi. Nii saame otse rääkida noortega, kel meie pakutava vastu huvi ja kes võiks Eestisse õppima tulla” lausus SA Archimedes välisturunduse juht Mariann Lugus, kes ise samuti Šanghais viibib.

“Oluline oli leida Eesti ülikoolide tugevused, mis ka Hiinas huvi pakuvad,” selgitas Lugus seminaride valikut. Nii ulatuvad teemad animatsioonist küberjulgeoleku ning semiootikani.

Šanghais õpetavad Hiina tudengitele animatsiooni professor Priit Pärn, Olga Pärn, ning Ülo Pikkov Eesti Kunstiakadeemiast ning tarkvaratehnoloogiat professor Kuldar Taveter (TTÜ) ja Dr. Raimundas Matulevicius (TÜ). Filminduse töötoaga on kohal professor Jüri Sillart Balti Filmi- ja Meediakoolist, küberjulgeolekust räägivad Meelis Roos ning Andri Rebane Tallinna Tehnikaülikoolist. Maailmas tunnustatud semiootika õppekava baasil viivad töötoa läbi professor Peeter Torop ning Katre Väli Tartu Ülikoolist. Septembris toimus TTÜ professorite Andres Öpiku, Enn Mellikovi ja Dieter Meissneri eestvedamisel töötuba säästvast energeetikast.

“Hiinas on õppimine ja haridus väga kõrgelt hinnatud ning noorem põlvkond otsib võimalusi kogemuste saamiseks välismaal. Olles kohtunud ja suhelnud paljude Hiina ülikoolide õppejõudude ja tudengitega, võin väita, et töötubade teemad ja formaat on valitud siia väga sobivalt,” lausus EXPO 2010 Eesti peakomissar Toomas Tiivel. Ta rõhutas, et Study in Estonia tegevused on hästi läbi mõeldud ja läbi viidud.

Lisaks töötubadele, osalevad Eesti kõrgkoolid messidel Pekingis ja Shanghais. Kohal on ka enamus rahvusvahelist tasemeõpet pakkuvate kõrgkoolide rektoreid.

Study in Estonia eesmärk on teha Eesti nähtavaks kõrgetasemelise hariduse pakkujana ning seeläbi suurendada välistudengite arvu Eesti kõrgkoolides. Algatust koordineerib Sihtasutus Archimedes ja selles osalevad kõik rahvusvahelist tasemeõpet pakkuvad Eesti kõrgkoolid. Projekti rahastatakse programmi DoRa raames Euroopa Sotsiaalfondist.

Lisainfo:
Mariann Lugus

Välisturunduse juht
Kõrghariduse arenduskeskus
Sihtasutus Archimedes
mariann.lugus@archimedes.ee

696 2430
mob: 50 82 334

www.studyinestonia.ee

Viimased uudised