Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Minister Reps kohtus Euroopa kõrgharidusruumi “Study in Europe” turundajatega

Euroopa Komisjoni poolt välja kuulutatud hanke Euroopa kõrghariduse ülemaailmseks turundamiseks võitis kuueliikmeline konsortsium, kuhu kuulub ka Sihtasutus Archimedes. Projekt “Study in Europe” algas 2014. aastal ning konsortsiumi viimane kohtumine toimub Sihtasutuse Archimedes eestvedamisel täna ja homme Tallinnas.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtus Euroopa turundajatega ning tutvus lähemalt tegevustega, mis kolme aasta jooksul läbi on viidud. Lisaks Eestile viivad projekti “Study in Europe” läbi veel teiste seas Ühendkuningriik, Holland, Saksamaa, Prantsusmaa ja Brüsselis resideeruv üle-Euroopaline mõttekoda ACA.

Minister Reps kohtus “Study in Europe” turundajatega. Foto: Eero Loonurm (Sihtasutus Archimedes)

Projekti eesmärk on tutvustada ülemaailmselt õppimis-, teadus- ja Euroopa Liidu poolt pakutavaid stipendiumivõimalusi Euroopas ning näidata Euroopat kui maailma atraktiivseimat õppimispaika.

“Mul on väga hea meel näha ka Sihtasutust Archimedes Euroopa turundamise projektis,” kommenteeris Mailis Reps. “Eestis on kõrghariduse rahvusvahelistumine oluline teema. Hetkel on meie õppijaskonnast rahvusvahelise taustaga 8%, kuid meie eesmärk on 10%. Olen veendunud, et selle protsendi me ka saavutame.”

“Eesti tegevused viimase kümne aasta jooksul on pälvinud Euroopa suurimate kõrgharidusturgude tähelepanu,” kommenteeris sihtasutuse kommunikatsiooniosakonna juhataja ning projekti üks juhte Eero Loonurm. “Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv on lühikese aja jooksul neljakordistunud ning riigi süsteemsete tegevuste ja ülikoolide eduka rahvusvahelistumise tõttu meid ka Euroopa tegevustesse kaasati.

Minister Mailis Reps koos Study in Europe partneritega: Sihtasutus Archimedes, British Council (UK), NUFFIC (Holland), Campus France (Prantsusmaa), DAAD (Saksamaa) ja üle-euroopaline mõttekoda ACA (Academic Cooperation Association). Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

Kõrgharidus on üks peamisi majanduskasvu liikumapanevaid jõude ning tudengite mobiilsus toob Euroopa tööturule ja ühiskonda kaasa olulise tähtsusega oskusi ja pädevusi. Andekate tudengite, teadlaste ja akadeemikute kaasamine Euroopasse on üks kriitilise tähtsusega tegureid, et Euroopa saavutaks oma eesmärgi olla tark, jätkusuutlik ja kõrgetasemeline majandusruum.
Study in Europe konsortsiumi partnerid on British Council (UK), NUFFIC (Holland), Sihtasutus ArchimedesCampus France (Prantsusmaa), DAAD (Saksamaa) ja üle-euroopaline mõttekoda ACA (Academic Cooperation Association).

Lisainformatsioon:

Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

Euroopa Komisjon 2016. Euroopa Komisjoni kodulehe teade

Eesti Päevaleht 2016. Eesti sihtasutus reklaamib Euroopa kõrgharidust

Õpetajate Leht 2016. SA Archimedes võitis hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks

Viimased uudised