Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Noortekohtumiste programm toob Eesti ja Vene kultuuritaustaga noored Jõhvi arutlema

Sel reedel ja laupäeval toimub Jõhvi kontserdimajas esimene üle-eestiline Noortekohtumine. Juba 2015. aastast SA Archimedese noorteagentuuri poolt korraldatav Eesti ja Vene kultuuritaustaga noorte lõimumisprogramm toob noored ja täiskasvanud kokku, et arutleda selle üle, kuidas Eestis üheskoos veelgi paremini elada.

2015. aastast alates on koostööprojektide raames saanud igal aastal kokku üle 1700 Eesti ja Vene kultuuritaustaga noore eestlase. Sel aastal tekkis Noortekohtumiste programmi eestvedajal Triin Ullal mõte kutsuda noored kokku üheks suuremaks Noortekohtumiseks, mis leiabki aset juba sel reedel ja laupäeval Jõhvis. Esimest korda toimuvat sündmust tuleb avama haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

“Olles nüüd juba kolmandat aastat Noortekohtumiste programmi vedamas, on mul olnud võimalus näha seda, et läbi ühiste eesmärkide nimel koos tegutsemise on võimalik luua ühtset väärtusruumi. Noored on vahetud, neil on hoolimata rahvuslikust taustast sarnased mured ja rõõmud, teemad, mis vajavad lahendusi. Tahame nende kahe päeva jooksul viia kokku noored ja täiskasvanud nii aruteludeks kui koostööks. Loodan siiralt, et üheskoos jõutakse uute mõtete ja ideedeni, kuidas Eestis meie noorte jaoks elu paremaks muuta,” selgitab Triin Ulla.

Kahe päeva jooksul toimub arutelupaneel, kus noorte kõrval asuvad arutlema haridusminister Mailis Reps, Integratsiooni Sihtasutuse direktor Irene Käosaar ja ETV+ peatoimetaja Darja Saar. Sellele järgnevas maailmakohviku koostööformaadis lahatakse tööturu, hariduse ja noorte ühiskondlikus elus osalemise võimaluste temaatikat. Tunnustatakse ka parimaid Noortekohtumiste programmi koostööprojekte, toimub noorte flashmob ning lisaks viivad noored koha peal läbi töötubasid, mis peegeldavad nende Noortekohtumise projekti tulemusi või tegevusi.

Programmi Noortekohtumised eesmärgiks on läbi õppimiskogemuse ergutada Eestis elavate 11-18 aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumised viivad igal aastal 45-60 projekti raames kokku üle 1700 kõikjal Eestis elava erineva emakeelega noore Saaremaast Ida-Viruni.

Noortekohtumised kätkevad endast koostööprojekte väga paljudel erinevatel teemadel, mille idee töötavad välja ja viivad ellu noored ise, kuid mille juures on oluline roll mängida ka õpetajatel ja teistel noortega tegelevatel inimestel.

11.-12. mail toimuva esimese üle-eestilise Noortekohtumise sündmuse programmi leiad siit.

Lisainformatsiooni Noortekohtumiste kohta leiab http://noored.ee/rahastus/noortekohtumised/

Viimased uudised