Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

SA Archimedes korraldab haridustöötajatele põgeniketeemalise seminari

Sihtasutus Archimedes korraldab 22. novembril haridustöötajatele suunatud kaasamise seminari. Sel aastal on fookuses kultuuridevaheline erinevus, sisserändajad ning nende kohanemine Eestis.

Erasmus+ temaatiliste seminaride sarja idee on tutvustada haridustöötajatele võimalikke lahendusi erinevate probleemsete või teistsugust lähenemist eeldavate sihtgruppidega töötamisel. Varasemalt on seminarid keskendunud näiteks erivajadustega inimestele, sotsiaalsele kaasatusele läbi keeleõppe. Seminare korraldatakse iga-aastaselt ning käesoleva aasta teema käsitleb sisserändajaid.

Tallinnas toimuva seminari peamine eesmärk on hariduses toimuvaid protsesse võimalikult üheselt mõistetavaks ning ladusaks muuta. „Tuntud väljendit parafraseerides – haridustöötajad on maa sool ning meie Archimedeses usume sellesse, et nendel on võimalus ja võimekus ulatuda paljude inimesteni, kujundada hoiakuid ning luua inimeste vahele sildu. Seetõttu soovimegi anda meie haridustöötajatele võimalikult palju teadmisi ning tööriistu, kuidas muutuvas maailmas oma olulist rolli võimalikult hästi täita,“ toonitab sihtasutuse Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere.

Rahvusvahelises koostöös aktiivsed haridustöötajad on maailmas toimuvate sündmuste tõttu sattunud uude ja tihti tundmatusse olukorda. Seoses sellega arutatakse koos probleemide üle, mis tekivad, kui inimesed on sunnitud oma kodumaalt lahkuma; millised väljakutse seisavad sisserändajate ees ning kuidas haridustöötajad saavad panustada sellesse, et ühiskonda sisseelamine toimuks võimalikult sujuvalt nii kohalike kui uute elanike jaoks. Seminari sihtgrupiks on Erasmus+ õpirände ja koostööprojektidega tegelevad inimesed. Päeva juhib Märt Treier ning seminaril esinevad Liana Roosmaa Siseministeeriumist, Jana Selesneva Vao pagulaskeskusest, Katrin Kankkonen Peipoo koolist Porvoos, Soomes, kultuuridevahelise kommunikatsiooni koolitaja Elena Pruvli ja ajakirjanik Roald Johannson.

„Mul on televisiooni saatejuhina olnud harukordne võimalus külastada kohti, kuhu keskmine turist ei satu ning olla tunnistajaks maailmas toimuvatele arengutele, mida enamik meist üksnes teleri vahendusel näevad,“ kirjeldab Roald Johannson oma kogemusi. „See on olnud teekond, mida on raske unustada. Need on olnud mälestused ja kogemused, mida jagada järeltulevatele põlvedele. Võin täiesti siiralt tunnistada, et selle seiklusrikka teekonna üks suurimaid verstaposte on seni olnud justnimelt pagulaskriisi temaatikaga kokku puutumine ja selle kajastamine otse sündmuste keskmest. Ma sõitsin mullu sügisel läbi Euroopa kõige tulisemad kriisikolded, ummistunud piiripunktid, külastasin mitmeid pagulaslaagreid ja tormilisi meeleavaldusi. Kui ikka näed oma silmaga Süüria sõjas kannatanud perekondi Euroopalt pisarsilmil abi palumas, ei jäta see külmaks ka kõige kalgimat südant. Kõik see jättis minusse jälje, mida püüan tuleval teisipäeval lugupeetud pedagoogidele, koolitajatele ja õppejõududele ka edasi anda.“

Seminariga paralleelselt korraldatakse ka väike heatahtlik algatus ning kogutakse abivajavatele lastele sooje talveriideid (kindaid, salle, mütse, sokke) ning kunstitarbeid, mille sihtasutuse töötajad hiljem lastele toimetavad.

 

Lisainfo:
Greta Roosaar
Kommunikatsioonispetsialist
Sihtasutus Archimedes
e-post: greta.roosaar@archimedes.ee

Viimased uudised