Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Sihtasutus Archimedes viib Eesti ülikoolid USAsse õppimisvõimalusi tutvustama

Järgmisel nädalal tutvustab Sihtasutus Archimedes koos Eesti ülikoolidega Põhja-Ameerika suurimal kõrghariduse aastafoorumil NAFSA ingliskeelseid õppekavasid, taotlustingimusi ja stipendiume. Selle aasta NAFSA foorum toimub Philadelphias ning Eesti ülikoolidest lähevad koostööpartneritega kohtuma Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Ülikooli esindajad. NAFSA toimub 29. maist kuni 1. juunini ning sündmusest võtab osa üle 9000 hariduseksperdi, õppejõu ning spetsialisti.
 
Eestis õpib selle õppeaasta seisuga bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes kokku 92 Ameerika tudengit. Ameeriklaste seas on kõige populaarsemad poliitikateaduste, ärinduse ja halduse ning juhtimisvaldkonna õppekavad. Lisaks on igal aastal kümneid ameeriklasi, kes tulevad õppima vahetustudengina või ka Eesti ülikoolide poolt korraldatavasse suveülikoolidesse.
Ameerika tudengeid on kõigis seitsmes Eesti ülikoolis – neid võõrustavad Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School, Eesti Maaülikool ja Eesti Kunstiakadeemia.
 
„Ameerika Ühendriigid on meie jaoks üks olulisematest turgudest. Põhja-Ameerika suurimal võrgustikkohtumisel NAFSA: Association of International Educators osaleme aktiivselt juba mitu aastat eesmärgiga tutvustada meie tegevusi laiemalt ning et meie ülikoolid leiaks endale koostööpartnereid üle maailma,” kommenteeris kõrghariduse rahvusvahelise turunduse vanemspetsialist Merili Reismann.
 
Study Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.
 
 
Lisainfo:
 
Merili Reismann
e-post: merili.reismann@archimedes.ee
Study in Estonia
Sihtasutus Archimedes
 
NAFSA 2018 kodulehekülg
 
Kuidas maailma riigid kõrgharidust tutvustavad. NAFSA 2017 fotoalbum
 
SA Archimedes. Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite arv ületas 4000 piiri.
13.03.2018
 
SA Archimedes. Kraadiõppe välistudengite statistika 2017/2018
13.03.2018
 
Viimased uudised