Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Stanfordi Ülikoolis tähistatakse konverentsiga Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäeva

Juba homme alustab USAs Californias asuv Stanfordi ülikool Balti riikide 100. aastapäeva konverentsiga, mille eesmärk on luua ja tugevdada teaduskontakte Balti ja USA teadlaste ja tudengite vahel ning rõhutada Balti õpingute olulisust rahvusvahelise teaduse jaoks. Konverentsi korraldab Balti Uuringute Edendamise Ühing (AABS).

1.-3. juunini kestvast konverentsist võtab osa üle 400 Eestist, Lätist ja Leedust tulnud eksperdi alates teadlastest lõpetades ettevõtjatega. Konverentsi programm koosneb ligikaudu 50 akadeemilisest paneelist, ümarlauast ja töötoast ning eri kultuuriüritustest. Eesti poolt on panuse programmi andnud Tartu Ülikool, Sihtasutus Archimedes, Eesti Rahva Muuseum, Tallinna Ülikool ja mitmed teised.

Eesti poolt osalevad konverentsil teiste seas Toomas Hendrik Ilves, Lauri Mälksoo, Raul Eamets, Pärtel Piirimäe, Sten Tamkivi, Birute Klaas, Linnar Viik ja Marju Lauristin. Konverentsil on aruteluringis ka Baltimaade välisministrid.

AABS (The Association for the Advancement of Baltic Studies) ehk Balti uuringute edendamise ühing on 1968. aastal USAs rajatud institutsioon, mis tõstis Balti riikide uurimise tõeliselt väärtustatud ning kvaliteetseks teadusvaldkonnaks.
Hoolimata olukorrast, kus Balti riigid kaardi pealt puudusid, suutsid noorema põlve Eesti, Läti ja Leedu pagulased kirjutada Balti rahvad suure ajalooga rahvaste hulka. Need noorema põlve balti keelte, kultuuride ja ajaloo edendajad suutsid Põhja-Ameerikas teha teavitustegevustes ära suure töö, et tutvustada Balti maade ajalugu kõigile nii Ameerika Ühendriikides kui ka laias maailmas.

Sihtasutus Archimedes viib konverentsil läbi sessiooni “E-uskujad – missioonil paremasse homsesse”, korraldab “Study Estonia” vastuvõtu Eesti, Balti ja USA ekspertidele ja toetajatele ning osaleb Stanfordi Ülikooli Balti õpingute teemalisel ümarlaual.

AABS 2018. Pilt: Stanfordi ülikool

E-uskujate sessioonil osalevad Heli Aru-Chabilan (HITSA), Andres Ääremaa (Haridus- ja Teadusministeerium), Hanno Tomberg (SA Archimedes), Margus Pedaste (Tartu Ülikool), Linnar Viik (E-riigi Akadeemia) ning sessiooni eesistuja on Francisco Ramirez (Stanfordi ülikool).

“Archimedes jagab konverentsil oma lugusid: olgu nendeks siis e-lahenduste kasutamine hariduses, mis on käinud käsikäes kogu ühiskonnale e-teenuste abil suurema valikuvabaduse pakkumisega – või hoopis võimalus luua kontaktid rahvusvahelise koostöö raames kohapealse “Study Estonia” vastuvõtu raames,” kommenteeris Annely Tank, sessiooni “E-uskujad – missioonil paremasse homsesse” korraldaja ja SA Archimedes eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe (EKKAV) koordineerija.

AABS konverents toimub iga kahe aasta tagant. 2016. aastal toimus konverents Pennsylvania Ülikoolis, ning 2014. aastal Yale´i Ülikoolis. Konverentsi võõrustaja on Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti õpingute programm ning selle peakorraldaja on Stanfordi Ülikooli Raamatukogu Balti õpingute kuraator Liisi Esse.

Konverentsi programmi ja korralduse kohta leiab lisainfot selle kodulehelt:

http://aabs2018.stanford.edu/

Lisainfo:

Liisi Esse
Stanfordi Ülikooli raamatukogu Balti õpingute kuraator
e-posti aadress: liisi.esse@stanford.edu

Annely Tank
Sihtasutus Archimedes
Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe (EKKAV) koordineerija
e-posti aadress: annely.tank@archimedes.ee

Lisamaterjal:

AABS sessioon “E-uskujad – missioonil paremasse homsesse”
(E-Believeres: On a Mission for a Better Tomorrow)

Estonian World.
2018 AABS conference at Stanford University: three days filled with Baltic studies

Estonian World.
Liisi Esse: Estonia has a strong reputation as a tech leader in Silicon Valley

Eesti 100.
Balti õpingute konverents tähistamaks Eesti, Läti ja Leedu vabariikide 100. aastapäeva

Viimased uudised