Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Uued eesti keele lektorid Hiinas ja Venemaal

 
Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi (EKKAV) raames alustavad 2018. aasta sügisest uued eesti keele lektorid Hiinas ja Venemaal. 
 
Pekingi välisõpingute ülikoolis (BFSU) hakkab eesti keelt ja kultuuri õpetama Helena Metslang (vasakul), kellel on doktorikraad eesti keele erialal. Viimastel aastatel on ta elanud ja töötanud Londonis. BFSUs saab eesti keelt õppida alates 2010. aastast.
 
 
 
Peterburi riiklikus ülikoolis alustab tööd pikaajalise kogemusega tunnustatud õppejõud Svetlana Kass (paremal), kes on varem eesti keelt õpetanud näiteks Varssavi ülikoolis. Ajaloolise traditsiooniga õpetuskohas töötab Eestist saadetud lektor alates 2002. aastast. 
 
 
Eesti keele ja kultuuri akadeemiline välisõpe (EKKAV) on väljaspool Eestit toimuv pidev eesti keele ja kultuuri kõrgkooliõpe ning selle tugitegevused Eestis ning mujal. Programmi raames saadetakse väliskõrgkoolidesse eesti keele ja kultuuri lektoreid ning jagatakse stipendiume ja õppevara, toetades seeläbi eesti keele õppimist ja õpetamist üle kogu maailma. Eesti keele ja kultuuri lektor on lisaks õppe läbiviimisele ka oluliseks Eesti kultuuri saadikuks sihtriigis ning heaks koostööpartneriks Eesti saatkonnale ning vastuvõtvale kõrgkoolile. 
 
Lisainformatsioon:
 
Annely Tank
e-post: annely.tank@archimedes.ee
EKKAV
Sihtasutus Archimedes
Viimased uudised