Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

2013. aasta parim kõrgkooliõpik on selgunud!

2013. aasta parim kõrgkooliõpik on Tartu Ülikooli kirjastuse poolt välja antud Arne Lepa „Inimese anatoomia“.

Parima õpiku valisid välja riikliku programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013-2017“ ekspertkomisjonid ja programmi juhtkomitee. Õpik on valminud eestikeelsete kõrgkooliõpikute programmi toetusel.

Alates 2010. aastast korraldatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi eestvõtmisel konkurssi parima eestikeelse kõrgkooliõpiku väljaselgitamiseks. Konkursi eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist. Konkursile võib esitada ka neid kõrgkooliõpikuid, mis pole välja antud riikliku programmi raames, kuid on pälvinud akadeemilise kogukonna tähelepanu.

2010. aastal tunnistati parimateks kõrgkooliõpikuteks Ain Raali „Farmakognoosia“ (Tartu Ülikooli kirjastus) ja „Eesti kooli ajalugu. 2. köide“ (väljaspool programmi), koostajateks Endel Laul ja autorite kollektiiv.

2011. aastal läks auhind jagamisele kahe autori, Enno Reinsalu („Eesti mäendus“ ,Tallinna Tehnikaülikooli kirjastus) ja Toivo Järvise („Veterinaarparasitoloogia“,Tartu Ülikooli kirjastus) vahel.

2012. aastal otsustati, et parima eestikeelse kõrgkooliõpiku auhind läheb jagamisele A. Klausoni, J. Metsaveere, P. Põdra, U. Raukase „Tugevusõpetuse“ (TTÜ kirjastus) ja Alar Astover i„Mullateaduse“ (Eesti Maaülikool) vahel.

Teate koostas:
Karol Sepik
Haridusteabe büroo kommunikatsioonispetsialist
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised