Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

5. oktoobril toimub konverents „Ühinemised kõrghariduses – õnnestumised või läbikukkumised?“

Järgmisel reedel, 5. oktoobril 2012 toimub rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu eestvedamisel Tallinnas KUMU Kunstimuuseumis rahvusvaheline konverents teemal: “Mergers in Higher Education – Success or Failure?”.

Konverentsi moderaatoriks on Alar Karis, kelle sõnul on diskussioon valitud teemal äärmiselt oluline, sest Eesti kõrgharidusmaastikul on lähiajal ette näha mitmeid muutusi nii kõrgkoolide arvu kui ka sisu osas. “On oluline, et konverentsil saavad sõna kõrgkoolide rektorid, poliitikud, ametnikud  ja akadeemilise kogukonna esindajad. Selline laiapõhjaline esindatus aruteludes toob kindlasti esile antud temaatika erinevad ja kohati vastakad tahud,” ütles Karis.

Aktuaalsel teemal arutlevad haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo, Rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu esimees Jaan Tamm ja Rektorite nõukogu juhatuse esimees Alar Karis koos Norra, Taani, Soome, Šveitsi, Läti ja Leedu haridusvaldkonna arvamusliidritega.

Rakenduskõrgkoolide rektorite nõukogu esimees Jaan Tamm usub, et Eestil on, mida õppida teiste haridussüsteemidest. „Nii on konverentsi rahvusvahelistele esinejatele esitatud näiteks järgmised küsimused: Kas binaarne kõrgharidussüsteem on Eestis jätkuvalt sobiv lahendus? Kas korraldada konkreetsele tööjõuturule orienteeritud rakenduskõrgharidus ja rahvusvahelise fookusega akadeemiline ülikooliharidus koos või eraldi institutsioonides? Kas haridusvaldkonnas ühendamistega taotletav mastaabiefekt alati toimib?“ lausus Tamm.

Konverentsist võtavad osa Eesti rakenduskõrgkoolide ja ülikoolide rektorid ja töötajad, Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad, riigikogu liikmed ning kõik teised haridushuvilised.

Konverents viiakse läbi programmi Primus raames. Programmi viib ellu sihtasutus Archimedes. Programmi eesmärk on toetada kõrgkooliõppe kvaliteeti ja tõsta kõrgkoolilõpetajate konkurentsivõimet. Programmi eelarve on 14,6 miljonit eurot (228 miljonit krooni; 2008-2014), millest 95% on toetus Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

Osavõtt konverentsist on tasuta.

Rohkem infot konverentsi kohta: http://www.rkrn.ee/conference/

Lisainfo:
Cadrin Lokotar
Konverentsi projektijuht
cadrin.lokotar@eek.ee

Viimased uudised