Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

70 eksperti kogunes Tallinnasse rahvusvahelisele digiseminarile

Sihtasutus Archimedes korraldab 19.-22 septembril  info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) ning digipädevuste teemalise kontaktseminari „Enhancing Digital Competences in Education and Training“.

Kolmandat korda toimuv ja aastatega üha populaarsemaks osutunud sündmus toob kokku ligi 70 spetsialisti kahekümnest riigist. Õpetajad, koolitajad ja haridusspetsialistid tulevad siia, et jagada kogemusi IKT kasutamises koolikeskkonnas ja hariduses laiemalt ning et leida koostööpartnereid, kellega alustada Erasmus+ strateegilist koostööd.

Hollandist seminarile tulnud Anne Franki  muuseumi projektijuhi Femke de Koningi sõnul on digiõpe väljakutsetest tulvil. “Loodan leida õpetajate ja spetsialistide hulgast uusi kontakte, kellega koos sarnaste probleemidega tegeleda. Näiteks, Hollandis on koole, kus kõigil on tahvelarvutid ja ka neid, kus pole ainsatki digiõpet pakkuvat lahendust. Mina näen tulevikku mõlema lahenduse sümbioosis. Õpitulemused paranevad vaid siis, kui õpetajal on mõlemas õppeprotsessis veenev juhiroll,” usub Koning.

Eelmise kontaktseminari tulemusena sündis tervelt 12 erinevat rahvusvahelist projektiideed, millega töötati edasi kuni kevadise Erasmus+ taotlustähtajani. 

Viimased uudised