Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

89 miljonit eurotoetust rakenduskõrgkoolidele sisseseade uuendamiseks

Sihtasutus Archimedes kinnitas taotlusvooru tulemused rakenduskõrgkoolide õppeinfrastruktuuri kaasajastamiseks, millega rahastatakse kokku 16 projekti 89 miljoni krooni ulatuses. Kokku laekus vooru 29 taotlust õppeasutustelt üle Eesti.

“Näiteks kavatseb Eesti Mereakadeemia toetuse abil soetada kaasaegse laeva kõiki olulisi tegevusi matkiva simulatsioonipargi, et tõsta pakutava hariduse kvaliteeti ning soodustada praktilise õppetöö läbiviimist. Tallinna Tehnikakõrgkooli eesmärk on geodeesia labori kaasajastamise kaudu tõsta õppetöö kvaliteeti maamõõdistusseadmete kasutamist eeldavatel erialadel, ” sõnas sihtasutuse Archimedes juhatuse liige Eve Sild.

Toetusprogrammi prioriteediks on tehnika, tootmise, ehituse, tervise ja transporditeenuse õppesuundadel toimuva rakenduskõrgharidusõppe arendamine. Toetuse abil toetatakse õppeaparatuuri ja -seadmete ostmist ning õppelaborite loomist ja kaasajastamist. Taotlusvoorust raha saavad projektid on toodud http://link.archimedes.ee/rakinfra

Finantseerimist oli võimalik taotleda Eesti rakenduskõrgkoolil ja rakenduskõrgharidusõpet läbi viival ülikoolil, milles 2009. aasta seisuga oli loodud vähemalt 200 kõrghariduse riikliku koolitustellimuse alusel moodustatud õppekohta.

Järgmine taotlusvoor toetuse saamiseks rakenduskõrgharidusõppe praktikavõimaluste kaasajastamiseks avatakse 2010. aasta lõpus.

Toetusi jagatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuste “Majanduskeskkonna arendamise rakenduskava” alameetmest “Rakenduskõrgharidusõppe õppeinfrastruktuur”. Meetme kogumaht on ligikaudu 220 miljonit krooni ning seda kaasrahastatakse Euroopa Regionaalegionaalarengu Fondist.

Lisateave:
Eve Sild, 730 0391
SA Archimedes juhatuse liige

Viimased uudised