Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Aasta parimad kõrgkooliõpikud on selgunud!

Eelmise aasta parimateks eestikeelseteks kõrgkooliõpikuteks valiti õpikud materjalitehnikast ja immunoloogiast, konkurss toimus emakeelepäeva raames kuuendat korda.

„Immunoloogia“ õpiku on kirjutanud Raivo Uibo, Kalle Kisand, Pärt Peterson ja Koit Reimand Tartu Ülikoolist. Kahe-osalise „Materjalitehnika“ õpiku autorid on Priit Kulu, Jakob Kübarsepp, Andres Laansoo ja Renno Veinthal Tallinna Tehnikaülikoolist.

Eestikeelsete kõrgkooliõpikute konkursi eesmärk on tunnustada eesti teaduskeele arendamist ning eestikeelse terminoloogia rakendamist.

„Loodud eestikeelne terminoloogia kinnistub eelkõige õppimise ja õpetamise käigus ning seda toetavad eestikeelsed õppetekstid ja -ülesanded,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner. Ta lisas, et nii materjalitehnika kui immunoloogia õpiku puhul tõsteti esile just eestikeelse terminoloogia loomist ja kinnistamist.

2015. aasta parimad õpikud valisid välja programmi „Eestikeelsed kõrgkooliõpikud 2013-2017“ ekspertkomisjonid ja programmi juhtkomitee.

Eelmiste aastate parimad eestikeelsed kõrgkooliõpikud

· 2014 – Vello Otsmaa „Betoonkonstruktsioonide arvutamine” ja tõlkeõpik „Orgaaniline keemia“, mille vastutav toimetaja on Tõnis Kanger.

· 2013 – Arne Lepa „Inimese anatoomia“.

· 2012 – A. Klauson, J. Metsaveer, P. Põdra, U. Raukas „Tugevusõpetus“ ja Alar Astover „Mullateadus“.

· 2011 – Enno Reinsalu „Eesti mäendus“ ja Toivo Järvise „Veterinaarparasitoloogia“.

· 2010 – Ain Raali „Farmakognoosia“ ja „Eesti kooli ajalugu. 2. köide.“ , koostajateks Endel Laul ja autorite kollektiiv.

Lisainfo:

Aire Koik
Kommunikatsiooniosakonna konsultant
Haridus- ja Teadusministeerium
7350 155
aire.koik@hm.ee

Viimased uudised