Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Aita kaasa Euroopa täiskasvanuhariduse ühtse e-platvormi loomisele!

Üle-Euroopaline täiskasvanuharidusele pühendatud e-platvorm EPALE (ePlatform for Adult Learning in Europe) on uus Euroopa Komisjoni rahastatud algatus. Selle eesmärk on kujuneda täiskasvanuhariduse peamiseks infopunktiks Euroopas.

Veebikeskkonna eesmärk on edendada täiskasvanuhariduse kvaliteeti Euroopas, koondades eelkõige informatsiooni valdkonnas toimuva kohta.
EPALE on avatud õpetajatele, koolitajatele ja vabatahtlikele, lisaks poliitikakujundajatele, ekspertidele ja teadlastele, kes on täiskasvanuõppega seotud.

EPALE annab võimaluse suhelda koolitajate ja ekspertidega üle Euroopa, pakkudes osalemisvõimalusi interaktiivsetes võrgustikes, julgustades diskussioone ja arutelusid ning vahetades häid tavasid.
Leheküljel on kajastatud üle-Euroopaline koolituste- ja teiste täiskasvanuõppe sündmuste kalender, mis aitab kasutajatel leida tööalaseid enesetäiendamisvõimalusi. Lisaks hakkavad e-keskkonnas ilmuma valdkondlikud uudised ja arvamusartiklid poliitikakujundajatelt ja ekspertidelt.
EPALE avatakse kõikides Euroopa Liidu keeltes (sh eesti keeles). Iga osalev riik hakkab veebilehte varustama oma maa täiskasvanuharidusalase infoga.

Enne, kui veebileht avatakse, on kõigil hea võimalus selle sisu osas kaasa rääkida ning nõu anda. Selleks tuleb vaid täita EPALE veebilehel olev küsitlus, mis võtab aega umbes 15 minutit.
Küsimustikku saab inglise keeles täita lehel ec.europa.eu/epale/ ja eesti keeles ec.europa.eu/epale/et/node/1.

Arvamusi oodatakse kuni 15.maini. EPALE tegevust toetab Euroopa Komisjoni Hariduse ja Kultuuri programmibüroo.

Teate koostas:
Karol Sepik
Haridusteabe büroo kommunikatsioonispetsialist
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised