Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Akadeemilise Koostöö Assotsiatsiooni aastakonverents 2007: "Rahvusvahelistumise mitu nägu" 13.-15. mail Berliinis

SA Archimedes Akadeemilise Koostöö Assotsiatsiooni (Academic Cooperation Association -ACA) liikmena teavitab, et registreerumine kõrgetasemelisele konverentsile on avatud.

Tänavune konverents toimub 13.-15. mail Berliinis, Saksamaal koostöös DAADi (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) ja German-American Fulbright Commissioniga. Konverentsi fookuseks on meid kõiki ühendav teema: akadeemiline rahvusvahelistumine.

Rahvusvahelistumine on termin “mitme näoga”. Konverents on pühendatud arutlemaks akadeemilise rahvusvahelistumise erinevate kontseptsioonide ja mudelite üle ning võrdlemaks eri riikide praktikaid.

Teemad:
• Rahvusvahelistumine kui kultuuridevaheline dialoog
• Rahvusvahelistumine kui süsteemi reform (Bologna ja Lisbon Agenda)
• Rahvusvahelistumine ja tööturg
• Rahvusvahelistumine ja kaubandus (“hariduse müümine”)
• Rahvusvahelistumine kui institutsionaalse arengu instrument

Konverentsile on oodata ca 250 osalejat, saamaks osa globaalse haardega programmist, kus esinevad haridusvaldkonna võtmepoliitikud ja tippspetsialistid Euroopast ning mujalt maailmast.
Ettekande peavad teiste seas Sir Peter Scott (ACA President), Eva Egron-Polak (Director, International Association of Universities, Paris), Sjur Bergan (Council of Europe, Strasbourg), Allan Goodman (President, Institute of International Education, New York), and Anthony Pollock (Director, IDP Australia).
Konverentsi avaettekannet on kutsutud pidama Euroopa Komisjoni hariduse- ja kultuurivolinik Jan Figel.

Lisainfo ja registreerumine:
Konverentsi programm ja praktiline info http://www.aca-secretariat.be/08events/Berlin/Berlin.htm
Üritusele registreerumine siit

Viimased uudised