Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Algas oskuste aasta 2017

 

Kutseoskuste, meisterlikkuse ja elukestva õppe väärtustamiseks Eesti ühiskonnas tähistatakse 2017. aastat kui oskuste aastat. Oskuste aasta eesmärgiks on julgustada ja innustada nii noori kui täiskasvanuid kutseõppes õppima ja praktilisi erialasid omandama. Tõstame ausse oskused, mis aitavad kiirelt muutuvas maailmas kohaneda ja oma tööd edukalt teha.  

Oskuste aasta idee kutsus ellu Haridus- ja Teadusministeerium ning teema-aastat juhib sihtasutus Innove koostöös kutseõppeasutuste, Eesti Tööandjate Keskliidu ja mitmete teiste koostööpartneritega.

Aasta jooksul toimub üle Eesti hulgaliselt üritusi, mille käigus kutsekoolid tutvustavad oma tegevusi, paljud neist on suunatud üldhariduskoolide õpilastele ja õpetajatele.

Toimuvatel üritustel saab silma peal hoida oskuste aasta veebilehel www.oskusteaasta.ee.

valgetaustmust2

Aasta saab avalöögi Tallinna Teeninduskoolis 18. jaanuaril, kui algab Innove oskuste aasta inspiratsiooniürituste sari. 10 inspiratsiooniürituse eesmärk on pakkuda noortele teavet õppimisvõimalustest ja tööturul toimuvatest muutustest ning julgustada neid kutseõppes pakutavate võimalustega lähemalt tutvuma.

Inspiratsioonihommiku avab haridusminister Mailis Reps, kes kuulutab ühtlasi välja oskuste aasta 2017.  Inspiratsiooniüritusel tutvustatakse erinevate erialade sisu, räägitakse nende olulisusest ning tulevikuväljavaadetest, mis on aluseks noortele tulevikuplaanide tegemisel. Üllatusesinejaks on noorte seas tuntud inimene, kes töötab muu hulgas alal, mis baseerub kutseoskuste meisterlikul valdamisel.

Tallinna Teeninduskoolis innustab noori õppima tulema kooli vilistlane Helen Lednei, kes on teinud edukat karjääri kaubandusketis Rimi. Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu esindaja räägib, mida on pakkuda majutus- ja toitlustussektoril töötajale ning miks tasub nende valdkonda tööle tulla.

Innove Rajaleidja karjäärispetsialistid jagavad nõu, kuidas leida omale sobiv elukutse ja planeerida oma tulevast karjääri. Kutsekoja esindajad annavad ülevaate perspektiivikatest ametitest, kus on 21. sajandil kõige suurem tööjõuvajadus.

Pärast inspiratsiooniettekandeid on võimalik tutvuda Tallinna Teeninduskooli õppekompleksiga ning osaleda töötubades.

Avatud on eelregistreerumine kõigile inspiratsiooniüritustele.

  • 18. jaanuaril Tallinna Teeninduskoolis kella 9–12.30
  • 17. veebruaril Intellektika messil Tartus kella 10–13.30
  • 8. märtsil Pärnumaa Kutsehariduskeskuses kella 12–15.30
  • 29. märtsil Haapsalu Kutsehariduskeskuses kella 12–15.30
  • 12. aprillil Rakvere Ametikoolis kella 12–15.30
  • 10. mail Viljandi Kutseõppekeskuses kella 12–15.30
  • 20. septembril Järvamaa Kutsehariduskeskus Paides kella 12–15.30
  • 11. oktoobril Kuressaare Ametikoolis kella 12–15.30
  • 1. novembril Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses kella 12–15.30
  • 13. detsembril Tallinna Tööstushariduskeskuses kella 12–15.30

Registreerumiseks saata e-kiri aadressile oskuste.aasta@innove.ee ja teatada oma kooli osalejate arv. Kohtade arv üritustel on piiratud, mistõttu on kiirematel eelis.

 

Viimased uudised