Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes aitab läbi viia õpirände töötubasid EL eesistumiskonverentsi “Euroopa Liit ja üleilmne talendijaht”.

Tallinna Ülikoolis toimub 21-22. septembril ehk täna ja homme Eesti eesistumise konverents, mis käsitleb Euroopa Liidu talendipoliitikat, sisserände ja majanduskasvu vahelisi seoseid. Konverentsil “The EU in the Global Race for Talents: Challenges and Solutions in Strengthening the EU’s Competitiveness” uuritakse tööjõurännet puudutavate poliitikate hetkeolukorda ja rändega seotud tavasid Euroopa Liidus.

Konverentsi avab Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ning avakõned peavad siseminister Andres Anvelt ning Olivier Onidi Euroopa Komisjoni rände- ja siseasjade peadirektoraadist. Konverentsi avapäeva teemadeks on “Euroopa Liit globaalses talendijahis”, “Liikmesriikide praktika: konkurendid või koostöötegijad?”, “Ettevõtted globaliseerunud maailmas” ja “Ülemaailmne talent liikumises”.

560x560-Student_Migration_2017

“Euroopa Liit ja üleilmne talendijaht”. Pilt: EMN.

Konverentsi teisel päeval keskendutakse juba konkreetsemalt praktikatele talentide Euroopasse meelitamises ja talentide hoidmises. Olulisematest rändeliikides keskendutakse iduettevõtjatele, töötajatele ning üliõpilastele.
Tudengite riiki kutsumise ja riigis hoidmise õpitubasid aitasid korraldada ja läbi viia Sihtasutus Archimedes, Tallinna Ülikool ja Euroopa Rändevõrgustik. Tudengite riiki kutsumise plokki viib läbi Archimedese kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurm ning tudengite riigis hoidmise plokis teeb ettekande kõrgharidusbüroo juht Raul Ranne. Mõlemad on olnud seotud pikemalt ka algatuse “Study in Estonia” tegevustega, mille eesmärk on tutvustada Eestit kui atraktiivset kohta õppimiseks.

Tudengirändest teevad ettekande esindajad organisatsioonidest nagu Euroopa Komisjon, Campus France ja Inner City Fund / European Migration Network, Tallinna Tehnikaülikool ning NUFFIC.

Täpsem info:

Euroopa Rändevõrgustiku Eesti kontaktpunkt
Konverentsist “Euroopa Liit ja üleilmne talendijaht”
Konverentsi plokk “Student attraction and student retention”

Viimased uudised