Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes alustas kampaaniaga "Miks Erasmusega välismaal õppida?"

Sihtasutus Archimedes alustas Facebook kampaaniat, mille eesmärk on kokku koguda parimad kogemused nii läbi aegade Eestis õppinud välistudengitelt (vahetustudengid, Erasmus) ning Eesti tudengitelt, kes on ise Erasmuse programmiga välismaal käinud. Kampaania pikemaajalisem eesmärk on kasvatada 2016. aasta kevadel vahetustudengina õppida soovivate tudengite taotluste arvu.

Kampaaniaks tekkis vajadus eelkõige seetõttu, et Eestisse saabuvate Erasmus-tudengite numbrid on ületanud viimastel aastatel Eestist väljaminevate tudengite numbreid. Viimane ametlik statistika (2012-2013) näitab, et Eestist läks Erasmuse stipendiumiga Euroopasse 1153 tudengit, aga Eestisse saabus 1274 tudengit. Viimaste aastate mitteametlik statistika näitab sarnast trendi.

“Lisaks Facebook kampaaniale valmistasime ka kaks Erasmust tutvustavat videot, et anda väga lihtsas keeles ülevaade sellest, mida programm üldse endast kujutab ning kes programmist osa saavad võtta,” täiendas Hendrikson.
Animeeritud infograafika stiilis video annab ülevaate Erasmuse programmi statistikast ning olulisematest elementidest, mida tulevased tudengid teada võiksid.
“Näiteks on väheteada fakt, et programmis lööb kaasa üle 4500 Euroopa kõrgkooli”, lisas Hendrikson.

Eestist on tänaseni Erasmuse programmiga läinud välismaale üle 10,000 tudengi. Kõige populaarsemad sihtkohas on seni olnud Soome, Saksamaa, Rootsi, Itaalia, Prantsusmaa ja Hispaania.

“Erasmus on üks Euroopa hariduse tugevamatest kaubamärkidest. Kutsume kõiki kunagisi Erasmuse tudengeid mõtlema selle üle, mida Erasmuse kogemus neile andis ning nendes muutis. Need kogemused saavad erineval moel paljusid inspireerida ning loodetavasti julgustab see tudengeid edaspidi veelgi enam välismaal õppima,” lisas Hendrikson.

Erasmuse kampaania on leitav Facebooki kasutajatele siin:
https://www.facebook.com/Archimedes.ee/app_505090479660639?ref=ts&app_data=lang%3Dest

Erasmus+ programmiga on üliõpilastel võimalik õppida oma kodukõrgkooli Erasmuse partnerkõrgkoolides ja käia praktikal. Üliõpilase praktikabaasiks võib olla mistahes välisettevõte või -organisatsioon (sh kõrgkool), mille tegevusala ja profiil sobivad konkreetse üliõpilase praktikale seatud nõuetega. Praktikabaasiks ei saa olla Euroopa Liidu institutsioonid ja Euroopa Liidu programme menetlevad organisatsioonid. Kõrgkooli äsja lõpetanutele pakub programm võimalust 12 kuu jooksul pärast lõpetamist läbida praktika välismaal.

Annela Hendrikson
Sihtasutus Archimedes
Hariduse rahvusvahelistumise agentuur
Kõrghariduse büroo
tel: +372 697 9210
e-post: annela.hendrikson@archimedes.ee

Viimased uudised