Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes ja EAS tõid kokku tööandjad ja välistudengid

Eile, 21. jaanuaril toimus järjekordne kontaktsündmus “Kickstart your career”, mis tõi kokku tööandjad ja välistudengid. Sihtasutuse Archimedes ja EASi koostöös korraldatud sündmusel osales enam kui 100 välistudengit. Üheks põhjuseks võib pidada sündmusel töövõimalusi pakkunud ettevõtete prestiiži.

Tööandjatest olid esindatud Starship, Transferwise, Malwarebytes ja ABB Estonia. Ettevõtted tutvustasid Tallinnas Erinevate Tubade Klubis toimunud kontaktsündmusel töökohti erinevates tehnilistes valdkondades nagu robootika, tarkvara- ja tootearendus, andmeteadus, erinevad inseneriteadused jne. Study in Estonia ja Work in Estonia koostöös korraldatud sündmus pakkus tudengitele võimaluse tööandjatega suhelda ja kontakte vahetada ning seeläbi astuda sammu lähemale reaalsetele tööpakkumistele.

Foto: Patrik Tamm

Study in Estonia juhi Eero Loonurme sõnul oli välistudengite huvi ürituse ning tööandjate vastu nii suur, et osalejate nimekiri täitus paari päevaga ning paljud huvilised olid sunnitud seekord sündmuspaiga mahutavuse tõttu ukse taha jääma.

„See näitab selgelt, et tudengitel on hilisema karjääri edendamise eesmärgil huvi töötamise vastu juba õpingute ajal. Tihti on tegu magistrantide ja doktorantidega, kes õpivad valdkondades, milles Eestis valitseb kõige teravam tööjõupõud,“ analüüsib Loonurm.

Eile toimunud koosviibimine kuulub Study in Estonia ja Work in Estonia koostöös loodud sündmustesarja “Kickstart your career”.

Eestis õpib 2019/2020 õppeaastal kraadiõppes 5528 välistudengit, moodustades Eesti tudengkonnast 12,2%. Kraadiõppes õppivad kolmandate riikide tudengid omavad Eestis õppimiseks ajutist elamisluba, mis annab neile ka õiguse täiskoormusega töötada tingimusel, et õpingutega jätkatakse täiskoormusel.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidust pakkuvat riiki tutvustav koostööalgatus. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib Sihtasutus Archimedes programmi Dora Pluss raames, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu fondi kaudu ning Euroopa Liidu struktuuritoetuste abil.

 

Rohkem infot:

Eero Loonurm

Välisturunduse agentuuri juhataja

Sihtasutus Archimedes

eero.loonurm@archimedes.ee

Viimased uudised