Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes jagas viiele keskkoolilõpetanule 50 tuhande kroonise stipendiumi õpinguteks välismaa tippülikoolis

Sihtasutus Archimedes jagas tänavu Noore õpetlase stipendiumitena välja kokku 250 000 krooni. Iga-aastase konkursi tulemusena said välismaal õpinguteks raha viis keskkoolilõpetanut, kes kõik otsustasid jätkata õpinguid mainekates Inglismaa ülikoolides.

Kokku oli taotlejaid 23, vestlusele kutsutud üheksast kandidaadist valis ekspertkomisjon välja viis. Iga üliõpilane sai stipendumiks 50 000 krooni. Valdavalt soovisid noored minna õppima Suurbritanniasse , kuid ka USAsse, Taani ning Šveitsi. Valdkonniti oli soovijaid kõige rohkem majanduse ning ärijuhtimise alal, järgnesid sotsiaalteadused, psühholoogia, kunst ja disain. Stipendiumi saanud üliõpilased on Mihkel Aamer Pärnu Koidula Gümnaasiumist, Mats Kuuskemaa Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist, Ellen Murula Tallinna Prantsuse Lütseumist, Kaarel Nummert Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning Mariliis Voitk Tallinna Inglise Kolledžist.

Katrin Kiisler, SA Archimedes mobiilsustoetuste keskuse juhata sõnas, et igal aastal jääb rahapuuduse tõttu maailma tippülikoolidesse minemata kümnetel Eesti tudengitel. “Just esmakursuslastel on kõige raskem leida toetust, sest nendesse ei usu veel keegi. Isegi siis, kui on läbitud juba niivõrd tihe valikusõel nagu Inglismaa Oxbridge’i või Ameerika Ivy League’i ülikoolide sisseastumiskatsed”, lisas ta.

Eraettevõtjate, Haridus- ja teadusministeeriumi ning SA Archimedes koostöös loodud Noore õpetlase stipendiumi eesmärgiks on aidata Eesti noori õppima asumisel tunnustatud välisülikoolides ja arendada nii piireületavat õppimiskultuuri.

Lisainfo:
Tuuli Soodla
Noore õpetlase stipendiumi kontaktisik
SA Archimedes
tuuli@archimedes.ee
699 6490.

Märt Miljan
kommunikatsioonijuht
SA Archimedes
52 15 767

Viimased uudised