Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes kutsus Balti hariduse turundajad aastakohtumisele Ida-Virumaale

Eile ja täna toimus Ida-Virumaal Sakas Baltimaade hariduse rahvusvahelistumise turunduse ning Erasmus+ kommunikatsiooni aastakohtumine. Kohtumise võõrustajaks oli Sihtasutus Archimedes ning külalisteks Läti Riiklik Haridusarenduse Agentuur ning Leedust Hariduse Mobiilsustoetuste Sihtasutus. Üheskoos tõdeti, et kolme riigi rahvusvahelistumine on programmiperioodil 2014-2020 on teinud läbi väga kiired arengud ning lisaks vaadati koos peale uutele väljakutsetele ning võimalustele.

„Selle aasta Balti kommunikatsiooni ja turundusinimeste kohtumise keskpunktis olid avalikud sündmused ja lähenemised, kuidas muuta üritusturundus osalejatele atraktiivsemaks ning köitvamaks,” kommenteeris seminari peakorraldaja ning Archimedese kommunikatsiooniosakonna juhataja Mathis Bogens.

“Õnnestunud kohtumise käigus tutvusid Balti agentuuride töötajate üksteise viimastel aastatel saavutatud edulugudega ja otsiti koostöövõimalusi edasisteks ühisteks tegevusteks,” sõnas Bogens. Peamisteks kõrghariduse turunduse teemadeks olid välistudengite vastuvõtt, haridus kui kaubamärk ning lisaks arutati ka projekti “Study in Europe” arenguid.

Balti riikide hariduse tutvustajad ja turundajad jõudsid ühisele järeldusele, et omavahelist koostööd tuleb veelgi suurendada ja kogemusi jagada. Bogensi sõnul on Eestil võimalus oma naabritelt õppida, aga lisaks ka õpetada ja oma kogemusi jagada.

“Kõigis kolmes riigis on kasvanud kraadiõppe välistudengite arv ning samuti on kasvanud väga kiirelt õpirände numbrid,” lisas ta.

Lisaks kogemuste jagamisele arutati ka välistudengitele tööturuvõimaluste tutvustamist, meedia- ja kommunikatsioonitöö rolli hariduses, kõrghariduse rahvusvahelistumist ja ühist osalemist rahvusvahelistes projektides.

Traditsiooniline aastakohtumine toimus tänavu Ida-Virumaal Sakas, ning järgmisel aastal toimub kohtumine Leedus.

Lisainfo:

Valsts izglītības attīstības aģentūra (Läti Riiklik Haridusarenduse Agentuur)

Švietimo mainų paramos fondas (Leedu Hariduse Mobiilsustoetuste Sihtasutus)

Märts 2019. Sihtasutus Archimedes võõrustas Põhjamaade haridusturundusagentuure.

 

 

 

Viimased uudised