Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes lööb käed teksariiete tootjate, põllumajandusnäituse ja mitmete rahvusvaheliste ekspertidega

Eesti hariduse ja teaduse toetamise poolest tuntud sihtasutus Archimedes alustab koostööd rahvusvaheliste ettevõtetega. Koostöö eesmärk sihtasutusele ja tema partneritele on viia veelgi enam oma tegevused sihtgruppideni, jagada ühiseid kogemusi ning teha ühiseid plaane Eesti Euroopa Liidu eesistumisperioodiks 2018. aastal.

“Koostööpartnerite leidmise puhul oli valik lihtne,” kommenteeris sihtasutuse juhatuse esimees Rait Toompere. “Arvestades, et meie agentuuridel on väljatöötatud brändid, siis paneme õla alla sama nime kandvatele brändidele. Kõik meie tulevased partnerid tunnistasid, et uus koostöö annab uusi võimalusi. Igal juhul on meie eesmärk tagada nii seda, et oleksime kliendile lähedal kui ka seda, et jõuaksime uute sihtgruppideni.”

Sihtasutusel on viis agentuuri (Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur ehk EKKA, Struktuuritoetuste agentuur ehk STR, Akadeemilise tunnustamise agentuur ehk ENIC/NARIC, Noorteagentuur ehk SANA ning Hariduse rahvusvahelistumise agentuur ehk HARA) ja kõigi agentuuride lühendite järgi oli võimalik leida kokkupuutepunktid oma valdkonna tipptegijatega üle maailma.

EKKA leidis koostööpartneri Austraaliast
Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri ehk EKKA koostööpartneriks saab Austraalia EKKA, mis on Queenslandi osariigis korraldatav iga-aastane põllumajandusnäitus ja meelelahutusüritus, kuhu tuleb kokku enam kui 400,000 külastajat. Põllumajandusnäituse korraldajad saavad meie poolt uusi teadmisi suursündmuse ürituste (teiste seas puulõhkumine, koogikaunistamine, kirveheitmine) kvaliteedi kohta. Meiepoolne huvi on õppida kvaliteediga seotud küsimusi töö tegemise ja vaeva nägemise seotusest armastusega just Austraalia kogemuse abil ning lõpuks läbi viia ka üleminekuhindamised vastavas valdkonnas.

Video EKKA tegemistest Austraalias: https://www.youtube.com/watch?v=r0tX-F6zzvo

Struktuuritoetuste agentuur (STR) lööb käed hotellimajandusele pühendunud konsultatsioonifirmaga
Struktuuritoetuste agentuur alustab koostööd ülemaailmselt konsultatsiooniteenust pakkuva STR (endine STR Global) ettevõttega. Struktuuritoetuste uue perioodi raames on meie jaoks vägagi oodatud uued analüüsi- ja hindamisteenused, STR aga pakub vastu võimalust osaleda struktuuritoetuste agentuuri toetusesaajatel hotellide proovikülastajatena (ingl k Mystery shopping). STR hinnangul on Eesti haridus- ja teadusvaldkonna spetsialistide tagasiside globaalsele majutusteenuse tasemele väga oodatud ning eelisseisuses oodatakse kutsuja kulul hotelle testima Kariibi mere piirkonna, Lõuna-Euroopa ning Kagu-Aasia hotellidesse. Uuringufirma loodab töökatele eestlastele, kes ei pelgaks ära mullivanne ja basseine ning ei hiiliks kõrvale viiekäigulistest õhtusöökidest ja meelelahutusüritustest.

Lisaks teeb struktuuritoetuste agentuur koostööd ka algatusega “STR Skills School”, mis populariseerib erinevaid jalgpallialaseid trikke. Algatuse videokanalil on üle miljoni kanaliga registreerunud liituja. Struktuuritoetuste agentuuri töötajad annavad jalgpalliekspertidele uusi nõuandeid eri oskuste alal, mis puudutavad karistuslööke, penalteid ning kohtunikega läbirääkimisi, STR Skill School aga levitab Euroopa Liidu struktuurivahendite alast infot kõigile miljonile liitunule, kellest võivad saada tulevikus tunnustatud hariduseksperdid või teadustöötajad.

STR kodulehekülg: http://www.strglobal.com/

STR Skill School: https://www.youtube.com/user/STRskillSchool/videosHARA alustab koostööd teksapükste tootjaga ning Lõuna-Korea poplauljaga

Hariduserahvusvahelistumise agentuur (HARA) on sihtasutuse üks suuremaid ja seega ka ambitsioonid rahvusvahelisel areenil märkimisväärsemad. HARA alustab koostööd Lõuna-Korea poplaulja Goo Haraga, kes loodab saada sihtasutuselt abi plaanitavate Eesti kontsertide korraldustöödes, ning vastutasuks on järgmise albumi peal laulud Erasmus+ pakutavatest toetusskeemidest, elukestvast õppest, Euroopa keeleõppe tunnuskirjast ning Kristjan Jaagu ja Dora Pluss stipendiumitest.
Veel on koostöö sõlmitud Kagu-Aasia suurima teksariiete tootjaga HARA, kes soovib saata testimiseks 2016. aasta suvise kollektsiooni (teksapüksid, -tagid, -seelikud jne) kõigile sihtasutuse töötajatele, ning ise võtab enda peale Study in Estonia poolt pakutavate õppimisvõimaluste levitamise.

Lingid:
Lauljanna Goo Hara

Teksarõivad HARA

 

ENIC/NARIC ja Brasiilia ehitustööstuse riiklik aastakohtumine 2016. aasta mais
Akadeemilise tunnustamise agentuur ehk Eesti ENIC/NARIC keskus allkirjastab aga täna raamlepingu Brasiilia ehitusettevõtete liiduga ENIC. Kokkuleppe alusel ehitatakse Eesti ülikoolide linnakutesse koopiad Brasiilia ilusamatest õppehoonetest ning meie agentuur annab aga üle regulatsioonid ja juhtnöörid, kuidas lammutada lühikese aja jooksul diplomiveskid nii siin- kui sealpool Atlandi ookeani, nii vihmametsades kui kõrbetes, nii taigades kui tundrates, nii savannides kui džunglites.

Link: Brasiilia ehitusettevõtete liit ENIC.


Noorteagentuur (SANA) teeb koostööd Itaalia mahetoidumessiga SANA
Sihtasutuse Archimedes noorteagentuur aga saavutas kokkuleppe Itaalia mahetoodete messiga, mis toimub selle aasta septembrikuus Bolognas. Itaalia SANA messikorraldajad soovivad oma kulu ja kirjadega tuua Bolgonasse võimalikult palju Eesti noori, kes aitaks messil degusteerida nelja päeva jooksul eri mahetooteid. Eeskätt on oodatud noored, kes tunnevad huvi pizza, pasta ja tiramisu vastu. Hea ning kvaliteetse mahetoidu abil on tõenäoliselt koha peal võimalik kirjutada koos teiste noortega mitmeid noorteprojekte. Lisaks toovad itaallased hea tahte märgina Eestisse täna, 1. aprillil tuntud lauljad Adriano Celentano ja Toto Cutugno. Mõlema härrasmehe kontserti on võimalik kuulata sihtasutuse kontori ees kell 17:00 aadressil Koidula 13a.

 

Uus koostöö toob sünergiat

„Loodame, et see sünergia uute partnerite vahel hakkab kasu tooma juba lähiaastate jooksul,” kommenteeris Rait Toompere. “Tegu on igal juhul esimese sammuga. Üheskoos maailmatasemel kogemusega eri sektoritest ning Eesti e-teenuste kompetentsiga suudame haridust ja teadust veelgi enam populariseerida. Ei välista, et meie agentuurid võtavad rahvusvaheliselt tuntud brändid mingil hetkel üle.” Sihtasutuse juhatus ja nõukogu ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad tutvustavad nii äsja avalikustatud kui ka uuemaid büroopõhiseid rahvusvahelistumise plaane ja strateegiat lähinädalatel.

Sihtasutus Archimedes loodi sõltumatu asutusena 1997. aastal rahvusvaheliste haridus- ja teaduskoostööprogrammide menetlemiseks Eestis. Tänaseks on Archimedesest saanud Eesti ja Euroopa Liidu haridust ning teadust vahendav struktuur ning kõrghariduse akrediteerimise korraldaja.

Varasemaid innovaatilisi algatusi:

2013 SA Archimedes ostis enamusosaluse Soome teaduskeskuses Heureka
2014 Mais algab ERR ja Archimedese tõsieluseriaal “Ühe Eesti sihtasutuse elu”
2015 Archimedes võtab bürokraatia vähendamiseks appi selfie ehk endli

Lisainfo:
Eero Loonurm
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee
www.archimedes.ee

 

 

Viimased uudised