Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes toetab Eesti hariduse ja noorte valdkondi 7,6 miljoni euroga

Sihtasutus Archimedes toetab Euroopa Liidu uue haridus-, noorte-, ja spordiprogrammi Erasmus+ esimeses taotlusvoorus Eesti hariduse ja noorte valdkonna rahvusvahelist koostööd kokku 7 618 066 euroga.

Kõrghariduse valdkonda toetatakse rohkem kui 4,5 miljoni euroga, noorte valdkonda projekte rohkem kui 680 tuhande euroga, üldhariduse valdkonda rohkem kui 280 tuhande euroga, kutsehariduse valdkonda rohkem kui 200 tuhande euroga, täiskasvanuhariduse valdkonda rohkem kui 50 tuhande euroga,.

„Eesti on tulemuslikult rakendanud Euroopa Liidu seniseid haridus- ja noorteprogramme. Nüüd on uus ülesanne ühendprogrammi rakendamine, kus olulisel kohal on rahvusvaheline koostöö ja poliitikauuendused hariduse ning noortevaldkonna jaoks.
EL-i programmid on oluliselt kaasa aidanud Eesti hariduse ja noortevaldkonna rahvusvahelisele tuntusele ning uus programm võimaldab seda veelgi enam,“ tõdes Kalmar Kurs, Erasmus+ riiklik esindaja, Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja.

Õpirände taotlusi esitati kokku 203, toetust saab neist 126 (62%). Kõige tihedam oli konkursisõel täiskasvanu hariduses, kus saab toetust alla 25% taotlejatest ning üldhariduses, kus vastav protsent on 42. Toetuse saajate seas on 31 kutsekooli, 24 kõrgkooli ning 34 üldhariduskooli nin 33 noorte valdkonna organisatsiooni ja noortegruppi.

Erasmus+ pakub üliõpilastele, noortele, haridus- ja noorsootöötajatele võimalust õppida, osaleda koolitusel, saada töökogemus või teha vabatahtlikku tööd välismaal.

Programmi eesmärk on rahvusvahelise kogemuse ja koostöö toel edendada oskusi ja tööalast konkurentsivõimet ning ajakohastada haridus- ja koolitussüsteeme ning noorsootööd.

Lisainfo:

Karol Sepik

Sihtasutus Archimedes
Haridusteabe büroo kommunikatsioonispetsialist
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised