Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedes viis Eesti ülikoolid Gruusiasse õppimisvõimalusi tutvustama

Sel nädalal tutvustab sihtasutus Archimedes koos seitsme Eesti kõrgkooliga Gruusia pealinnas Tbilisis  ingliskeelseid õppekavasid, taotlustingimusi ja stipendiume.

Nädala jooksul on korraldatud Study in Estonia egiidi all infoseminarid Tbilisi ja Ilia riiklikes ülikoolides ning Tbilisi riiklikus konservatooriumis. Eile toimus ka pidulik vastuvõtt Eesti saatkonnas ligi sajale Eestis õppinud Gruusia üliõpilasele.

„Gruusia on meie jaoks üks prioriteetsest turgudest, kus oleme aktiivselt tegutsenud mitu aastat. Hetkel õpib Eestis bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppes kokku 110 Gruusia tudengit,“ kommenteeris Archimedese välisturunduse spetsialist Kaidi-Kerli Kärner.

Vilistlasõhtu Gruusia tudengitele 26. veebruaril Eesti saatkonnas Tbilisis. Foto: Kai Kiiv (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

Gruusia nädala lõppakordiks on reedel ja laupäeval toimuv Eesti ülikoolide osalemine Expo Georgia rahvusvahelisel haridusmessil, mis on välismaal õppimisest huvitatud noortele aasta suurimaks sündmuseks. Nädala lõpetab 1. märtsil aga Eesti kultuuri, kõrgharidust, elamistingimusi ja töötamisvõimalusi tutvustav infosessioon „Study in Estonia“, kuhu on registreerunud juba üle 600 potentsiaalse Eestis õppimise vastu  huvi tundva  õppuri.

Study in Estonia infopäev 2014. aasta kevadel. Foto: SA Archimedes

Gruusias tutvustavad oma õppekavasid Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti IT Kolledž, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School ja Eesti Maaülikool.

Study in Estonia on Eestit kui kvaliteetset kõrgharidusvõimalusi pakkuvat maad tutvustav koostööprojekt. Tegevustes osalevad kõik Eesti kõrgkoolid, kus võimalik õppida vähemalt ühel täies mahus inglise keeles õpetataval ja rahvusvaheliselt tunnustatud tasemeõppe kaval. Study in Estonia tegevusi koordineerib SA Archimedes ja seda rahastab doktoriõppe ja rahvusvahelistumise edendamise programmi DoRa raames Euroopa Sotsiaalfond.

Lisainfo:
Kaidi-Kerli Kärner
Kõrghariduse välisturunduse spetsialist
SA Archimedes
E-post: kaidi.karner@archimedes.ee
Mobiil: +3725017892

Teate edastas:
Eero Loonurm
Kommunikatsioonijuht
eero.loonurm@archimedes.ee

Viimased uudised