Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Archimedese ajakiri MIHUS sai tunnustuse Eesti parimate illustratsioonide kategoorias

Eelmise nädala lõpus kuulutati pidulikul auhinnagalal välja Eesti Disainiauhinnad 2016 laureaadid. Erioskuste kategoorias “Illustratsioon” jõudis parimate tööde sekka ehk esiviisikusse ka Sihtasutuse Archimedes Noorteagentuuri noorsootöö ajakiri MIHUS. Silmapaistvaimad tegijad nii graafilises kui veebidisainis valiti välja 490 erineva töö seast.

“Meie koostööpartner on olnud pikka aega Kontuur Leo Burnett,” kommenteeris Sihtasutuse Archimedes ajakirja MIHUS peatoimetaja Olav Kersen. “Üheskoos otsustasime, et alates MIHUSe 18. numbrist kasutame ajakirjades noorkunstnike loomingut, olgu selleks illustratsioon, fotograafia või muu ajakirja sobiv visuaalne kunst.”

Lisaks tööde kasutamisele pakub Noorteagentuur tagakaanel ka noorkunstnikele võimalust ennast kui kunstnikku tutvustada. Olav Kerseni sõnul on tähtis, et MIHUS püsiks värskena ning et noorus oleks noorsootööajakirjas läbivalt olemas. “Anname parima, et saaksime noori kaasata nii ajakirja sisulises kui ka visuaalses pooles.”

MIHUS on saanud tunnustusi ka varem: aastal 2012 sai ajakiri reklaamikonkursi Kuldmuna 2012 graafilise disaini kategoorias Hõbemuna.

mihus-13 mihus18 mihus17 mihus19kaanepilt-1-250x380mihus-11 mihus-14

Eesti Disainiauhinnad 2016 toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disainivaldkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit. Disainiauhindu antakse välja Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu, Art Directors Club Estonia ja Teenusmajanduse koja poolt Disainiöö festivali raames.

Eesti Disainiauhinnad 2016 suurtoetajad on BDO, Proekspert, Baltika Group, Antalis, Viru Keskus, EAS, Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

eesti_disainiauhinnad_2016

Allikas: http://www.eestidisainiauhinnad.ee/esileht-2012/uudised/eesti-disainiauhinnad-2016-voitjad

Võidutööd: http://defol.io/eda/2016graafilineveeb/finalists

Ajakiri MIHUS numbrid: https://issuu.com/mihus

Lisainfo:
Olav Kersen
Sihtasutus Archimedes
Noorsootöö ajakirja MIHUS peatoimetaja
e-post: olav.kersen@archimedes.ee

Viimased uudised