Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Avatud on Nordplus programmi 2016. aasta taotlusvoor

Taaskord on avanenud võimalus taotleda toetusi Põhja- ja Baltimaade hariduskoostööprogrammist Nordplus.


Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel nii kooli-, kõrg-, kui täiskasvanuhariduses. Programm toetab õpirännet, projekte ja võrgustikke ning on avatud hariduse ja elukestva õppega seotud asutustele ja organisatsioonidele. Uue taotlusvooru eelarve on kokku 9,1 miljonit eurot.

Programmi infopäev on väga hea võimalus Nordplusi toetustega lähemalt tutvuda. Infopäev toimub 26. jaanuaril 2016 Tallinnas. Registreerimine infopäevale on avatud kuni 18.01.

Nordplus Juunior toetab õpirännet, arendusprojekte ja võrgustikke Balti- ja Põhjamaade koolide, kutsekoolide ja lasteasutustega.

Nordplus kõrgharidusprogramm toetab üliõpilaste ja õppejõudude/töötajate õpirännet, arendusprojekte ja võrgustikke Balti- ja Põhjamaade kõrgkoolide vahel.

Nordplus täiskasvanuhariduse programm toetab õpirännet, arendusprojekte ja võrgustikke Balti- ja Põhjamaade täiskasvanuharidusasutustega.

Nordplus horisontaalprogramm toetab valdkondi hõlmavaid projekte ja võrgustikke ning on avatud kõikidele haridusvaldkonnas tegutsevatele asutustele.

Nordplus keeleõppeprogramm toetab rootsi, taani ja norra keele õpet kõikidel haridustasanditel.

Taotlemine toimub online keskkonnas Espresso. Enne taotlemist soovitame tutvuda Nordplusi käsiraamatuga.

Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2016.

Teate koostas:

Karol Sepik
Kommunikatsioonibüroo vanemspetsialist
SA Archimedes
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised