Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Balti vastuvõtt rahvusvahelise kõrghariduse aastasündmusel tõi kokku üle 200 eksperdi

Eile, 15. septembril toimus Inglismaal, Liverpoolis ajaloolises Balti kvartalis esmakordselt Baltimaade ühine vastuvõtt kõrgharidusekspertidele üle maailma. Vastuvõtu eestvedajaks oli Sihtasutuse Archimedese algatus “Study in Estonia”. Õhtu jooksul käis Baltimaade esindajatega kontakte vahetamas üle 200 külalise üle maailma.

Vastuvõtule kutsusid nii SA Archimedes kui meie Balti kolleegid (Läti Akadeemiline Infokeskus ja Leedu Hariduse Mobiilsustoetuse Sihtasutus) oma häid kontakte nii Euroopast kui ka kaugemalt. Lisaks said kutse ka Eesti, Läti ja Leedu ülikoolide akadeemilised koostööpartnerid.

“Varasemalt on kõik kolm Balti riiki korraldanud sündmusi iseseisvalt, kuid sellel aastal otsustasime ühendada jõud ning olla ühiselt veelgi nähtavamad. Tähelepanu saamine ligi 5000 osalise seas on niivõrd väikestel riikidel läinud iga aastaga aina raskemaks,” kommenteeris Balti vastuvõtu eestvedaja ja kõrghariduse välisturunduse vanemspetsialist Kaidi-Kerli Kärner. “Õhtu oli ääretult edukas, kuna sarnaseid riiklikke vastuvõtte toimus sama õhtu jooksul mitukümmend. Võib-olla aitas sellele kaasa ka fakt, et Balti riike on saatnud viimaste aastate jooksul hariduse rahvusvahelistumise valdkonnas suur edu ning Eesti ülikoolidega sooviti luua uusi kontakte.”

20160915_194803

Baltic Social vastuvõtt Liverpooli Balti Kvartalis. Foto: Eero Loonurm (SA Archimedes).

Vastuvõtt toimus European Association for International Education (EAIE) konverentsi raames. EAIE on maailma suurimaid kõrghariduse rahvusvahelistumise valdkonna aastasündmusi, mis tõi sel aastal kokku üle 5200 osalise 80 riigist. Oma esindajatega on kohal Euroopa Komisjon, riigi poolt loodud sihtasutused, Euroopa rahvusvahelise mõõtmega ülikoolid, suveülikoolide korraldajad, keeltekursuste ja keeletestide (TOEFL, IELTS) korraldajad, suurimad ülikoolide edetabelite süsteemid (Times Higher Education ja QS), kõrghariduse turundamisega tegelevad ettevõtted ja digimeedia eksperdid.

Konverentsi läbivad teemad on rahvusvahelistumine kodus, ligipääs kõrgharidusele, online-õpe ülikoolides, mobiilsusprogrammid, Erasmus+ programmi tegevused, kõrghariduse kvaliteet, ühisõppekavad, piirideülene koostöö, turundus- ja kommunikatsioonitegevused ning kõik muu, mis rahvusvahelist kõrgharidust puudutab.

Eesti riiklikku kõrghariduse turunduse algatuse Study in Estonia tegevusi koordineerib SA Archimedes ja seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning doktoriõppe ja rahvusvahelistumise edendamise programmi DoRa+ raames EL Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisamaterjali:

Sündmuse fotod – “Baltic Social”

Study in Estonia kodulehekülg

Study in Latvia kodulehekülg

Study in Lithuania kodulehekülg

Euroopa suurima rahvusvahelise kõrghariduse võrgustiku EAIE kodulehekülg

2014: “Archimedes tutvustab Euroopa suurimal kõrghariduskonverentsil Eesti haridust”

2016: “SA Archimedes võitis hanke Euroopa kõrghariduse turundamiseks”

Lisainfo:

Kaidi-Kerli Kärner
SA Archimedes
e-post: kaidi.karner@archimedes.ee
www.studyinestonia.ee

Viimased uudised