Üldandmed Kontakt Otsi

Archimedes tutvustas Soome karjäärinõustajatele Eesti ülikoole

Eero Loonurm

Maikuus võõrustas sihtasutus Archimedes ligi 30 Soome karjäärinõustajat, kes tutvusid Eesti kõrgharidussüsteemiga ning külastasid ka Eesti ülikoole. Õppekülastusest võtsid osa peamiselt Soome gümnaasiumide karjäärinõustajad, kelle töö on nõustada õpilasi tulevikuvalikute suhtes ning vastutada nende õppeedukuse eest. 

Karjäärinõustajate huvi Eesti vastu on tingitud eelkõige sellest, et viimase viie aasta jooksul on soomlaste arv Eesti ülikoolides enam kui kahekordistunud. Möödunud õppeaastal võeti bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppesse vastu 349 soomlastest noort, hetkel õpib Eesti kõrgkoolides kokku üle 1100 soomlasest tudengi. Eestisse tullakse peamiselt õppima inglisekeelsetele õppekavadele, aga huvitatud ollakse ka eestikeelsest õppest.

Study in Estonia vastuvõtt Eesti ülikoolide Soome vilistlastele 2014. aastal. Vasakul Grete Ahtola. (Foto: ERR kultuur, Toomas Dettenborn)

“Eesti ülikoolid on Archimedese algatuse Study in Estonia raames esindatud suurematel haridusvõimalusi tutvustavatel sündmustel üle terve Soome,” kommenteeris Grete Ahtola, kes on Archimedese kõrghariduse turundustegevuste esindaja Soomes. “Kuigi ka mitmel Eesti ülikoolil on oma esindaja Soomes olemas, siis tutvumisreisid karjäärinõustajatele on hädavajalikud. Eesti kõrgkoolid on Soome noorte jaoks tõsiselt arvestatavaks alternatiiviks ja karjäärinõustajad vajavad rohkem infot ning kogemusi oma õpilaste kursis hoidmiseks ning suunamiseks.”

Soome karjäärinõustajate delegatsiooni liige Merja Laine Helsinki Normaalilyseo gümnaasiumist hindas külastust kordaläinuks. “Üks parimaid koolitusreise, millest olen osa võtnud! Eesti ülikoolid üllatasid oma innovatiivsuse ja laia ingliskeelsete õppekavade valikuga”, lisas Laine.

Lisaks õppimisvõimalustele tutvustasid koolid ka teisi tudengieluga seotud olulisi kohti – kooli ühiselamuid, raamatukogusid, muuseume, spordihalle, kohvikuid ja muud tudengieluga seonduvat. Õppekülastused korraldab juba kolmandat aastat SA Archimedes koostöös Eesti ülikoolidega ning osaliselt rahastati tegevus Euroopa Sotsiaalfondist programmi DoRa raames.

Teate edastas:
Eero Loonurm
SA Archimedes
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee

Lisateave:
Grete Ahtola
Study in Estonia / Eesti Instituut Soomes
SA Archimedes kõrghariduse välisturunduse Eesti esindaja Soomes
Tel. +358 50 4385331
e-post: finland@studyinestonia.ee