Üldandmed Kontakt Otsi

Eero Loonurm: Välistudengite arv on 10 aastaga viiekordistunud

admin

29. märtsil 2019 toimus KUMU kunstimuuseumis Tallinnas Põhja- ja Baltimaade rändekonverents “Haridus ja lõimumine”. Konverentsi korraldasid Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Tartu Ülikool, Eesti Vabariigi Siseministeerium ja Euroopa Rändevõrgustiku Eesti Kontaktpunkt.

Ettekande välistudengite statistikast “International Students in Estonia 2018/2019. Facts and Figures” tegi konverentsil Archimedese välisturunduse agentuuri juhataja Eero Loonurm, kelle sõnul on suure kasvu taga kõigi suur töö.

“Ettekandes keskendusin suurimatele muutustele ja trendidele, mis on Eestis õppivate kraadiõppe välistudengite valdkonnas toimunud,” kommenteeris Loonurm. “Viimase 10 aasta jooksul on Eestis õppivate tervet kraadi tegevate välistudengite arv viiekordistunud. Selle taga on meie kõrgkoolide nii  turundus- kui vastuvõtuosakondade suurepärane töö kui ka meie ühise algatuse “Study in Estonia” tegevused.”

Ettekannet saab näha Põhjamaade Minsitrite Nõukogu Youtube kanalilt:

Lisaks vedas Loonurm paneelarutelu “Põnevaimad välistudengite riigis hoidmise võtted Euroopast”, kus osalesid talentide meelitamise ja sisserände juht Mari Taverne (Tampere linnavalitsus, Soome), Science City Hannover juht Theda Minthe (Hannoveri linnavalitsus, Saksamaa) ning Ericsson Eesti AS personalijuht Katri Kuuse.

Arvult juba seitsmes Põhja- ja Baltimaade rändekonverents Tallinnas keskendus rändepoliitika väljakutsetele ja eelkõige hariduse rollile sisserändajate lõimumisel vastuvõtvate riikide ühiskonda ja tööturule.