Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Kutseoskuste nädala peasõnum: kutseharidus on arukas valik igale vanusele

Karol Sepik

Selle aasta Euroopa kutseoskuste nädala tulipunkt oli põhjanaabrite juures Helsingis. Euroopa Komisjoni ja ELi nõukogu eesistujariigi Soome korraldataval neljandal kutseoskuste nädalal julgustati igas vanuses inimesi avastama oma andeid kutsehariduse ja -õppe kaudu.

Peale Helsingis toimunu, on registreeritud enam kui 1000 tegevust ja üritust, mis viiakse läbi aasta jooksul kohalikul, piirkondlikul ja riikide tasandil kogu Euroopas ja mujalgi.

 Jõud on koondatud selleks, et tuua esile kutsehariduse eelised, tutvustada võimalusi ning propageerida õppimise viisi, mis võib muuta noorte kui ka vanemate inimeste elu. Oluline osa on kohalike edulugude levitamisel.

“Meie väikelinna eduloo võti on ettevõtjatele paindlik lähenemine ja kompaktsus – siin on nii õppijaid kui tööandjaid,” rääkis Vantaa linna äriarenduse juht Jose Valanta. Vantaa linnas luuakse praegu rohkem uusi töökohti kui Helsingis.

Milleks päris nõudega kolistada kui laua saab virtuaalselt katta!

„Selle aasta kampaania põhiteema on „Kutseharidus ja -õpe kõigile – oskused kogu eluks“, sõnas tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikuvuse volinik Marianne Thyssen.

„Usun, et kutseharidus või –koolitus aitab inimestel igas vanuses rahuldustpakkuvat karjääri alustada ja üles ehitada. Seepärast soovin, et sellest saaks nii noorte kui ka täiskasvanute arvestatav arukas valik.“

 

Nii lihtne ongi elukestva õppe ja karjääri planeerimise “ökosüsteem”.

Milline on kutsehariduse praegune olukord Euroopas?

 

2019. aasta auhinnad on jagatud

Igal aastal autasustatakse Euroopa kutseoskuste nädalal väljapaistvaid isikuid, organisatsioone ja algatusi tipptaseme auhinnaga „VET Excellence Award“. Sellega soovitakse näidata, kui kvaliteetne võib olla õppe kvaliteet, tuua esile võitjaid, motiveerida osalejaid ning toetada võrgustike ja uute karjäärivõimaluste arendamist.

Neljapäeva õhtul toimunud autasustamise tulemused leiad SIIT.

Lisainfo

2019. aasta Euroopa kutseoskuste nädala veebisait

2019. aasta Euroopa kutseoskuste nädala ürituste kaart

Ürituse Facebooki veebileht: 2019. aasta Euroopa kutseoskuste nädal

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Soome (2019) veebisait

Marianne Thyssen Facebookis ja Twitteris

Teemaviited: #EUVocationalSkills, #DiscoverYourTalent