Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Brüsselis avatakse Eesti teaduse ja arendustegevuse büroo

Reedel, 12. oktoobril toimub Brüsselis Eesti teadus- ja arendustegevuse kontaktbüroo avakonverents.

Avatav büroo esindab  Eesti teadustegevust otse Euroopa südames, loob kontakte Euroopa institutsioonide ja teiste riikide esindustega ning vahendab informatsiooni Euroopa teadustegevuse ja teaduspoliitika olulistest sündmustest Eestisse.

12. oktoobril toimuva  ürituse  avab Haridus- ja Teadusminister professor Jaak Aaviksoo.  Eesti kohta Euroopa teaduses ning Eesti teaduse rolli majanduses ja ühiskonnas mõtestab  oma ettekandes lahti professor Toivo Maimets . Tippteaduse toetamisest  Eestis ning Euroopa Teadusnõukogu poolt räägib professor Mart Saarma. Ettekannetele järgneb vastuvõtt Euroopa Liidu institutsioonide ja Brüsseli kontaktbüroode võrgustiku esindajatele.

„Tahame pakkuda teadusasutustele samasugust esindusvõimalust Euroopas nagu on ettevõtetel EASi esinduste kaudu näiteks Saksamaal või Rootsis,“ iseloomustab büroo juhataja Kristi Kiitsak algavat tegevust.

Büroo tegevusi toetatakse Eesti riigi ja Euroopa Liidu eelarvest Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendusel. Projekti eelarve augustini 2015 on 368 000 eurot.

Lisainformatsioon:
Kristi Kiitsak, Eesti Teadusagentuur, Brüsseli büroo juhataja
kristi.kiitsak@etag.ee
Telefon: +32 2 265 0933

Viimased uudised