Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

#DiscoverEU saadab noored taas rongidega Euroopat avastama

Euroopa Liidu algatus DiscoverEU, mis annab 18 aastastele Euroopa noortele võimaluse rongiga reisides Euroopat avastada, on 2018. aastal toimunud esimesest taotlusvoorust alates jaganud tasuta rongipasse 50000 noorele.

Kolme senitoimunud taotlusvooru jooksul on teiste Euroopa noorte hulgas rongipasse taotlenud ka 690 Eesti noort, kellest 135 on juba rongipassi võitnud. Nüüd on taas alanud uus taotlusvoor, mis kestab 28. novembrini.

SA Archimedese noorteagentuuri juhi Reet Kosti sõnul on tegemist tänaseks ennast väga hästi tõestanud algatusega. „Noortel on suur huvi just raudteel Euroopat avastada. Arvestades, et see on tänapäeval ka üks keskkonnasõbralikumaid viise reisimiseks ja erinevate riikide avastamiseks, ootame Eesti noortelt rohket osavõttu,“ lausus Kost.

7. novembril väljakuulutatud voorus saavad läbi Euroopa Noorteportaali kandideerida kõik Euroopa Liidu noored kodanikud, kes on sündinud 2001. aastal. Motiveerivaks asjaoluks on lisaks see, et rongipassidele võib kandideerida ka kuni 5-liikmelise sõpruskonnana, eeldusel, et kõik grupiliikmed on 18 aastased. Kandideerida ei saa enam need noored, kes juba 2019. aasta esimese vooru raames rongipassi võitsid. 

Iga Euroopa Liitu kuuluva riigi noortele on ette nähtud kindel arv Interrail võrgustiku rongipasse, mis tagavad võimaluse reisida ligi 30-s programmiga liitunud Euroopa riigis ühest päevast kuni ühe kuuni. 

Kandideerimine elumuutvasse DiscoverEU programmi kestab 28. novembrini (13:00). Lisainfo ja kandideerimine Euroopa Noorteportaalis.

Eesti noorte seniste kogemuste kohta #DiscoverEU programmis, saate lugeda SIIT.

Kasuta seda võimalust, et kogeda liikumisvabadust, avastada Euroopa kultuurilist mitmekesisust, leida uusi sõpru ning kõige tulemusena – avastada iseennast!

Noorteagentuur on sihtasutus Archimedese struktuuriüksus, mis tegeleb noorte, noorsootöötajate ja noortevaldkonna arengu toetamisega ning rahvusvahelise koostöö edendamisega – seda kõike juba alates 1997. aastast! Noorteagentuuri visioon on “Iga noor hoolib iseendast ja maailmast”


 
Lisainfo:

Kristi Prik

Kommunikatsioonispetsialist

kristi.prik@archimedes.ee

Viimased uudised