Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksed on peatatud eriolukorra lõpuni

Sihtasutus Archimedes pikendab kõigi Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksete tegemise eriolukorra lõppemiseni. Soovitame välislähetustega seotud uusi kulutusi mitte teha.

Esialgu peatas SA Archimedes kõigi Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite väljamaksmise 10. aprillini, kuid säilinud eriolukorra tõttu pikendatakse väljamaksmise peatamist eriolukorra lõppemiseni. Hetkel on piiriülene liikumine kõikjal maailmas keeruline ja see ei pruugi taastuda ka siinse eriolukorra lõppemisel. Hindame reisimise võimalikkust pärast eriolukorra lõppu uuesti ja teeme selle põhjal otsuse ettemaksete osas. 

Kui stipendiaat on otsustanud välislähetuse siiski ette võtta, on tehtud kulud tema enda vastutusel. Kindlasti soovitame sellisel juhul teha reisitõrke laiendatud kaitsega kindlustus. Alates 10. märtsist tehtud välislähetusega seotud kulutused ei kuulu ürituse ärajäämisel kompenseerimisele. Oleme saatnud igale stipendiaadile kirja täpsete juhistega, millised dokumendid on vajalik esitada lähetuse ärajäämisel.

Sihtasutuse Archimedes riiklike kõrgharidusprogrammide büroo ei soovita kuni piiriülese liikumise taastumiseni uusi reise planeerida ega kulusid teha.  (Kui siiski planeeritud üritus toimub ja seal osalete, siis kindlasti ei jää te määratud stipendiumist ilma. Lähetusega seotud kulud kaetakse sellisel juhul vastavalt stipendiumijuhendis toodud metoodikale tagantjärelele.)

Kuigi hetkel on välislähetuste ettemaksed peatatud, siis see ei mõjuta Kristjan Jaagu ja Dora Pluss stipendiumitele kandideerimise tähtaegu.

Viimased uudised