Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti ettevõtted pakuvad Work in Estonia messil välistudengitele töövõimalusi

Sihtasutuse Archimedes algatus Study in Estonia viib täna, 11. novembril toimuval töömessil Work in Estonia kokku Eestis õppivad välistudengid ja ettevõtjad. Messil pakuvad töö- ja praktikavõimalusi ligi 30 rahvusvahelise ambitsiooniga ettevõtet.

Tänaseks on registreerunud messile üle 320 välistudengi 46 eri riigist ja ligi 30 ettevõtet ning organisatsiooni, teiste hulgas TransferWise, Taxify, Kühne + Nagel ja Swissotel. Messil osalevad tööandjad pakuvad välistudengitele nii täis- kui ka osakoormusega tööd või praktikat.

Tööjõuhuvi on eriti suur IT-sektoris tegutsevatel ettevõtetel, eriti nende tudengite vastu, kel on kogemus teatud välisriigis või konkreetne võõrkeeleoskus. „Kühne+Nageli IT Keskuse töökeeleks on inglise keel ning seetõttu võtame välisüliõpilasi tööle ja praktikale väga hea meelega. Hetkel töötab meil 45 välismaalast enam kui kahekümnest riigist. Välismaalastega koos töötamine tekitab laiema pinna aruteludeks, avardab silmaringi, tolerantsust ning kindlasti annab sisekultuurile midagi erilist juurde,“ põhjendab välistudengite palkamise vastu huvi tundmist Kühne + Nageli IT Keskuse personalijuht Kristi Reinap.

Work in Estonia mess aastal 2014. Foto: SA Archimedes

Eestis õppis 2014/2015 õppeaastal kraadiõppes 2887 välistudengit 116 eri riigist. 45% välistudengitest on soomlased, 8% venelased, 4% türklased ja 4% grusiinid. Kraadiõppes õppivad kolmandate riikide tudengid omavad Eestis õppimiseks ajutist elamisluba, mis annab neile ka õiguse täiskoormusega töötada tingimusel, et õpingutega jätkatakse täiskoormusel.

Work in Estonia messi korraldab Sihtasutuse Archimedes algatus Study in Estonia koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Work in Estonia programmiga ja Ülemiste City’ga. Work in Estonia mess toimub kolmandat korda.

Ajakirjanikel palume intervjuusoovist messipäeval eelnevalt teada anda. Palume intervjuud läbi viia messialal ja seminariruumidesse eelneva kokkuleppeta mitte siseneda, et osalejaid mitte häirida.

 

Messi päevakava:

14.00-15.00 seminar välistudengitele “Estonian work culture and legal requirements for working”

15.00-16.00 seminar välistudengitele “How to start your own business in Estonia?”

15.00-17.00 mess Work in Estonia, restoranis Dvigatel (Lõõtsa 6, I korrusel)

 

Study in Estonia tegevusi koordineerib SA Archimedes ja seda rahastab doktoriõppe ja rahvusvahelistumise edendamise programmi DoRa raames Euroopa Sotsiaalfond.

 

Kontaktisik:

Kaidi-Kerli Kärner

Kõrghariduse välisturunduse spetsialist
Sihtasutus Archimedes
E-post: kaidi.karner@archimedes.ee
Mobiil: +372 5017892

Õppimisvõimalustest Eestis: www.studyinestonia.ee

 

Viimased uudised