Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti gümnasist võitis Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursi eripreemia

Eile lõppenud Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursil võitis Hillar Liiv Saaremaa Ühisgümnaasiumist bioloogilise mitmekesisuse eripreemia oma tööga “Lõuna-Urvalind Sõrves”. Hillar Liiva teadustöö sisuliselt tõestab uue urvalinnu alamliigi olemasolu Eestis.

Valencias toimunud konkursil osalesid oma uurimistöödega ligi 100 noort 34 riigist. Lisaks Hillar Liivale esindas Eestit Mihkel Aamer Pärnu Koidula Gümnaasiumist tööga “Eesti keele vokaalisüntesaator”. Mõlemad noormehed on 2007. aasta Eesti õpilaste teadustööde riikliku konkursi peapreemia laureaadid.

Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursi rahalised põhipreemiad jagunesid Austria, Saksamaa, Ungari, Prantsusmaa, Tšehhi, Iisraeli ja Iirimaa noorte vahel. Lisaks jagati ka korraldajate ja sponsorite hulk eripreemiaid.

Valencia Ülikooli poolt anti välja eripreemia parimatele bioloogilise mitmekesisusega tegevatele töödele ja ühe neist sai ka Hillar Liiv. Preemia sisuks on nädalane programm Cavanilli Bioloogilise Mitmekesisuse ja Evolutsioonibioloogia Instituudis Valencias.

Viimased uudised