Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur kanti Euroopa Kõrghariduse Kvaliteediagentuuride Registrisse EQAR

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) kanti Euroopa Kõrghariduse Kvaliteediagentuuride Registrisse EQAR.  See on ühelt poolt nii rahvusvaheline tunnustus Eesti agentuurile kui ka kinnitus selle kohta, et Eesti kõrghariduse kvaliteedi välishindamine toimub vastavuses Euroopas kokkulepitud põhimõtetele.

23. oktoobril kanti Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur registrisse, mis koondab kõiki Euroopas tunnustatud kõrghariduse kvaliteediagentuure. Registrisse kuuluvad üksnes need agentuurid, mis on edukalt läbinud rahvusvahelise välishindamise. Registrisse kuulumine kinnitab Eesti agentuuri usaldusväärsust nii koostööpartneritele Eestis kui ka välisriikide kõrgkoolidele. Registrisse kuuluvatelt agentuuridelt võivad kvaliteedi hindamist tellida ka teiste riikide kõrgkoolid. Info registrisse kantud agentuuride kohta on saadaval EQARi kodulehel .

”Kvaliteet on Euroopa kõrgharidus- ja teadusmaastiku arengutes läbipaistvuse ja rahvusvahelise avatuse kõrval kõige olulisem prioriteet. EKKA  kandmine EQAR registrisse annab Eesti  kõrgkoolidele kindluse selles, et Eesti agentuuri poolt korraldatavate välishindamiste tulemused on usaldusväärsed rahvusvaheliselt.“ sõnas EKKA hindamisnõukogu esimees ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Jakob Kübarsepp.

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuur on loodud 2009 a. Sihtasutuse Archimedes koosseisus. Agentuur viib läbi Eesti kõrgkoolide institutsionaalset akrediteerimist ja õppekavagruppide kvaliteedihindamist ning kutseõppe akrediteerimist.

 

Kontaktisik: Heli Mattisen, EKKA juhataja, tel 517 8197

http://www.ekka.archimedes.ee

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri info EQARis

Viimased uudised