Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti projektid said Nordplus programmilt ligi 800 000 eurot toetust

Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogramm Nordplus jagas SA Archimedese vahendusel 2016. aasta taotlusvoorus Eestist koordineeritavatele projektidele ligi 791 400 eurot.

Nordplus

Sel aastal laekus Nordplusile Põhja- ja Baltimaadest rekordiline arv taotlusi. Kokku saadeti 654 taotlust, millest 395 ehk 60 protsenti said rahastuse. Nordplusi kogueelarve on 10,1 miljonit eurot.
Eestis rahastati kokku 32 haridusasutuste koordineeritavat projekti ja lisaks on Eesti asutused partnereiks 99 projektis.

Järgmise Nordplusi taotlusvooru projekte saab esitada 2017. aasta kevadel. 20-22. novembril 2016 toimub Nordplusi kontaktseminar, kus võimalikud taotlejad saavad leida projektipartnereid. Kontaktseminaril osalemise kohta lähemalt loe nordplusonline.org lehelt. Programmis osalevad riigid on Island, Norra, Rootsi, Soome (sh Ahvenamaa), Taani (sh Gröönimaa ja Fääri saared), Eesti, Läti ja Leedu.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel nii kooli-, kõrg-, kui täiskasvanuhariduses. Programm toetab õpirännet, projekte ja võrgustikke ning on avatud hariduse ja elukestva õppega seotud asutustele ja organisatsioonidele.

Lisainfo:

Results of the Nordplus 2016 application round

Nordplus contact seminar in Copenhagen November 2016

Hariduse ja teaduse heaks

Viimased uudised