Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti suurim noorteprogramm tähistab 15. aastapäeva

Programm Euroopa Noored tähistab sünnipäeva analüüsides projektide mõju selles osalejatele ning tunnustades parimaid.

„15 aastat tagasi avanes Euroopa Liidu noorteprogramm ka Eesti noortele. Esimesteks projektideks olid rahvusvahelised noortevahetused – erinevate Euroopa riikide noorte omavahelised kohtumised“, meenutab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo juhataja Reet Kost.

Sünnipäeva tähistatakse Euroopa Noored Cirque du Projet´ga, kus aastatel 2010-2012 projektides osalenud vaatavad oma projektikogemusele tagasi, vormivad selle vahvaks looks, salvestavad õppetunnid ning piiluvad tulevikku. Üles astub ka Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor Kristjan Port, kes räägib osalejatele tuleviku töödest ja vajaminevatest oskustest. Kogu sündmust juhivad koolitajad Elina Kivinukk ja Harald Lepisk.

Sündmus tipneb parimate Euroopa Noored aastatel 2010-2012 ellu viidud projektide tunnustamisega. Projekte autasustatakse kuues kategoorias: neid, mis on arendanud noorte osalust, Euroopa mitmekesisust, toonud noorsootöösse uusi tuuli, avaldanud olulist mõju ühiskonnale ja noortele endile. Popimale videole paneb aga auhinna välja Euroopa Noored videoveeb Telepurk.

Euroopa Noored Cirque du Projet avaneb täna, 11. detsembril kell 11.00 Baltika Moelaval, Tallinnas. Auhinnagaala algab kell 16.30.

Euroopa Liidu kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored kaasabil on aastatel 1998-2011 Eestis ellu viidud 1835 noorteprojekti ning välja jagatud ligi 14 miljonit eurot, millega on tegemist suurima noorteprojektide toetusprogrammiga Eestis. Programm toetab 13-30-aastaste noorte rahvusvahelist koostööd ja omaalgatust.

Euroopa Noored Cirque du Projet ajakava ning auhinnagaala nominentidega on võimalik tutvuda http://euroopa.noored.ee/cirque

Viimased uudised