Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eesti valis välja kolme miljonenda Erasmuse üliõpilase

Erasmuse vahetusprogrammi käivitumisest 1987. aastal kuni käesoleva aastani on Erasmuse staatuses olnud enam kui 3 miljonit üliõpilast üle Euroopa!
Teiste hulgas valis ka Eesti välja enda kolme miljonenda üliõpilase – Pille-Riin Lillepalu Viljandi Kultuuriakadeemiast.Ilusa numbri saavutamise puhul kuulutati Euroopa Komisjoni poolt välja konkurss kolme miljonenda erasmuslase leidmiseks 34-st programmis osalevast riigist.
Kokku laekus üliõpilastelt 1800 taotlust, millest Erasmus Student Network’i eestvedamisel valiti Eesti kolme miljonendaks Erasmuse üliõpilaseks Pille-Riin Lillepalu Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, kes õppis 2012/2013. õppeaastal viis kuud teatri produktsiooni Amsterdam School of Arts´s, Hollandis.

„Ma osalesin Erasmuse õpilasvahetusprogrammis, sest tahan tulevikus edukas olla. Minu jaoks ei olnud Erasmuse aasta stereotüüpne peoaasta. See oli aeg mulle endale, et näeksin oma kõige nõrgemaid külgi ja avastaksin oma tugevaid – see on sageli võimalik vaid täiesti uude keskkonda minnes,“ räägib Lillepalu.

Neiu loodab, et tänu tema vahetusüliõpilaseks käimisele hakkavad vähemasti mõned inimesed, kellega ta Hollandis tutvus, vaatama Ida-Euroopat kui huvitavat sihtkohta kultuurisuhete arendamiseks.
„Ma usun, et sidemed, mis mul õnnestus luua, mõjutavad mind ja minu tulevikku olulisel määral, nii et ma võiksin olla üks väikestest, ent tähtsatest ühenduslülidest Eesti ja Madalmaade kultuurisuhetes. Kuid miks mitte ka ülejäänud maailmaga? Unistada tuleb suurelt, õigus?“

Esialgse prognoosi kohaselt läheb uuel, 2013/2014 õppeaastal Erasmuse programmi raames Euroopasse õppima või praktikale 1200 Eesti üliõpilast.
Üliõpilaste lähetused kestavad 3-12 kuud. Lisaks rahastatakse ligi 480 õppejõu ja kõrgkooli töötaja lühiajalist (keskmiselt 5 päeva) lähetust. Viimaste puhul on lähetuste eesmärgiks anda partnerkõrgkoolides loenguid või osaleda koolitusel. Programmi eelarve järgmiseks õppeaastaks koos kõikide programmi alltegevustega on 4,2 miljonit eurot.

Lugu on avaldatud täies mahus Delfi portaalis ning refereerituna ERRi lehel.

Loe teiste riikide valitud miljoni-erasmuslastest SIIT.

Lisainfo:

Viktoria Toomik
tel 626 8900
viktoria.toomik@archimedes.ee

Teate edastas:

Karol Sepik
tel 626 8984
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised