Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eestil on mõtet Aasiasse siseneda kõigi kompetentsidega üheskoos

Sihtasutus Archimedes, Eesti ülikoolid ja Haridus- ja Teadusministeerium on lõpetamas Hiinas oma suurimat programmi pärast edukat esinemist EXPO maailmanäitusel 2010. aastal Shanghais.  8. novembril korraldas Eesti Vabariigi Peakonsulaat Shanghais koostöös Archimedesega uues Põhja- ja Baltimaade kultuurikeskuses koostööpartnerite vastuvõtu, toimus näituse „Fascinating Estonia“ avamine ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kitarriõppejõud Heiki Mätliku kontsert, ning kahe nädala jooksul on toimunud viie Eesti ülikooli akadeemilised töötoad Hiina partnerite juures.

Ühtekokku korraldasid Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonian Business School ja Tallinna Ülikool üle 20 akadeemilise töötoa eri valdkondades alates infotehnoloogiast lõpetades muusikaga. Lisaks korraldati vilistlaskohtumised Eesti ülikoolides õppinud hiinlastega ning süvendati ülikoolidega akadeemilist koostööd. Peale Pekingis ja Shanghais toimunud rahvusvaheliste haridusmesside oli kahenädalases programmis veel tegevusi kuues linnas – Nanjingis, Zhuhais, Hangzhous, Qingdaos, Macaus ja Hongkongis.

Heiki Mätlik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) koos Hiina tudengitega

Seekord oli Eesti haridusdelegatsiooniga kaasas ka Skype endine juht ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) juhatuse liige Tiit Paananen, kes andis avatud loengu Pekingis Tsinghua Ülikoolis teemal „”Lugu Skype’ist ja karjäärivõimalused IT-ettevõtluses“.

„Eestil on mõttekas suunata oma jõupingutused välisturgudele ühiselt. Kui haridus, ettevõtlus, ja kultuur näiteks seda koos teevad, siis on ka riik rohkem nähtav. Sarnaselt toimivad ka Soome ja Rootsi,“ tõdes Tiit Paananen.

“Näha on, et investeeringud Aasias on toonud teatud tulemusi, aga järgmisele tasemele jõudmiseks tuleks toimivate tegevustega intensiivsemalt jätkata. Eestis õppivad Hiina tudengid tõstavad ka meie tudengite konkurentsivõimet ning on ülikooli lõpetades head kandidaadid meie tööturule. Ülikoolide kinnitusel on Hiina fookus ja investeeringud suurenemas lisaks infrastruktuurile ka inimestesse.”

Tiit Paananen töötoa üliõpilastega Tsinghua ülikoolis

Üheskoos tõdesid Eesti ülikoolide esindajad ja ka peakonsulaat Shanghais, et eesmärgiks peab olema tõsta Hiinast vastuvõetavate välistudengite kvaliteeti, tuua nende nimekaid teadlasi meile òpetama ning siduda nad rahvusvahelistumise huvides nii Eesti haridussüsteemi kui ka majandusega.

Kaks nädalat tagasi Shanghai Teadus- ja Tehnoloogiaülikooli juures avatud Põhja- ja Baltimaade kultuurikeskus on Shanghai peakonsul Jaan Reinholdi hinnangul unikaalne, sest on ainus omalaadne Aasias, kus Põhjamaadel ja Balti riikidel koostöös on avanenud võimalus meie regiooni tutvustamiseks. „Põhjala riikidel on oma ülikoolide tutvustamisel Hiinas meie ees teatav edumaa, kuid on hea meel, et vastselt avatud keskus võimaldab Eestil oma naabritele sellel distantsil järele võtta.“

Eesti osalemist rahvusvahelisel haridusmessil kajastas ka Hiina suurim telekanal CCTV (China Central Television), millel on ligipääs ligi miljardile televaatajale. Eesti sai viieminutilisest haridust tutvustavast saatelõigust endale eetriaega ligi pool minutit, kus tutvustati lühidalt Eestit ning Eesti haridust.

Pilt Hiina telekanali CCTV reportaažist

Rahvusvaheline haridusmess Shanghais lõpeb just neil tundidel. Kahenädalast programmi jäävad lõpetama tegevused Hongkongis ja Macaus.

Sihtasutus Archimedes on rahastanud Euroopa Sotsiaalfondi toel Eesti ülikoolide turundustegevusi nii Hiinas kui mujal maailmas. Läbi Haridus- ja Teadusministeeriumi kõrghariduse rahvusvahelistumise strateegia ja algatuse “Study in Estonia” on rahastatud rahvusvahelistel haridusmessidel osalemist, ülikoolide akadeemilisi töötubasid ning sotsiaalmeediategevusi tutvustamaks Eesti ülikoolide ingliskeelseid õppekavasid.

Lisainfo:

Eero Loonurm
Sihtasutus Archimedes
Kommunikatsioonijuht
e-post: eero.loonurm@archimedes.ee
Tel. 6979225

Lisainfo:

Jaan Reinhold
Eesti peakonsulaat Shanghais
Peakonsul
e-post: Jaan.Reinhold@mfa.ee
Mob. (86 21) 5178 2391

Skype: jaan.reinhold

Viimased uudised