Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eestis said tervituskoti ligi 3500 uut rahvusvahelist sõpra

Septembris alustas Eesti kõrgkoolides õpinguid ligi 3500 uut kraadiõppe ja Erasmus+ välistudengit. Study in Estonia poolt jagati traditsiooniliselt kõigile välistudengitele tervituskotid, mis lisaks kasulikule infomaterjalile sisaldasid ka Eesti külma ja pimeda ilmaga hakkama saamiseks tarvilikke esemeid.

Tänavuse tervituskotiga said tudengid kaasa helkuri, pastapliiatsi, veebikaamera katiku, talvemütsi, nutikindad ja vihmakeebi. Lisaks ei puudunud kotist palavalt armastatud “ellujäämise juhis” ehk trükis Survival Guide for International Students, Eestis töötamise võimalusi tutvustav info algatuselt Work in Estonia ja teaduse tegemise võimalusi tutvustav info algatuselt Research in Estonia.

Tervitusmaterjalid said oma välistudengitele jagada kõik ingliskeelsetele õppekavadele uusi tudengeid vastu võtvad Eesti kõrgkoolid – Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Maaülikool, Estonian Business School, Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool.

“Tervituskoti eesmärk ongi tervitada Eestisse saabunud välistudengeid ning anda neile võimalused ja vahendid siin olles oma kogemusest maksimum saada. Olgu selleks siis näiteks India tudengi ehmatus siinse jaheda ilma ees, või Ameerika tudengi soov õppimise kõrval ka osakoormusega töökoht leida – tervituskotis on kõik esmavajalikud infobrošüürid ja esemed olemas,” kommenteeris Study in Estonia välisturunduse peaspetsialist Triinu Lillepalu.

 

Piltidel Tallinna Tehnikaülikoolis ja Estonian Business Schoolis õpinguid alustavad välistudengid. Fotod: TTÜ, EBS.

“Study in Estonia ja Eesti kõrgkoolide kogemuse järgi on tervituskottide jagamine välistudengitele väga tulemuslik, kuna meie eesmärk ei ole neid ainult siia õppima kutsuda, vaid tekitada sügavam side Eestiga, et peale lõpetamist tahaksid talendid siia edasi ka tööle jääda,” lisas Lillepalu.

Välistudengite Eestiga sidumiseks alustas Study in Estonia käesoleval õppeaastal ka tudengisaadikute projektiga, mille eesmärgiks on kaasata aktiivsemaid välistudengeid ning anda neile platvorm oma kogemuste jagamiseks. Tudengisaadikud hakkavad muuhulgas kirjutama blogipostitusi ning panustama Study in Estonia sotsiaalmeediakanalite haldamisse.

„Projekti tulemusena loodame tasapisi kasvatada võrgustikku välistudengitest, kelle huvi Eesti vastu on keskmisest suurem ja kes siiralt soovivad oma kogemusega teisi aidata,“ sõnas välisturunduse peaspetsialist Kristina Piliste. „Tulevikus võiks selline võrgustik lisaks hetkel Eestis õppivatele välistudengitele kaasata ka vilistlasi – olgu nad siis endiselt Eestis või oma koduriiki naasnud. Peamine on hoida nendega sidet, sest iga rahvusvaheline sõber on Eestile oluline,“ lisas Piliste.

Täpne riiklik statistika 2019. aastal õpinguid alustanud välistudengite kohta selgub lähikuude jooksul. 2018/2019 õppeaastal olid välistudengite saatjariikide top 5 seas Soome, Venemaa, Nigeeria, Ukraina ja Türgi.

Lisainfo:

Triinu Lillepalu, välisturunduse agentuuri peaspetsialist
Sihtasutus Archimedes
triinu.lillepalu@archimedes.ee
Study in Estonia

          

Viimased uudised