Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Eestist sõidab rekordarv karjäärispetsialiste Euroopasse õppima

Projekti Academia tänasest alanud kevadise õpirände perioodil sõidab rekordiline arv Eesti karjäärispetsialiste Euroopasse õppima. 23 õpirändajat väisavad sel kevadel Belgiat, Lätit, Prantsusmaad, Saksamaad, Suurbritanniat,Taanit ja Tšehhit.

Nädala pikkune Academia õpiränne pakub neile võimaluse õppida mitmekultuurilises keskkonnas, saada ülevaade haridus- ja tööelust ning info- ja nõustamisteenustest erinevates riikides. Lisaks saavad õpirändurid praktiseerida erialast keelt, laiendada oma professionaalset võrgustikku ning täiendada oma meetodipagasit.

Austrias õpirändes käinud karjäärispetsialist Jelizaveta Dulbergi sõnul avardab rahvusvaheline kogemus silmaringi ja  arusaamist maailmas toimuvast üldiselt. “See kogemus on asendamatu. Soovitan huvilistel väga hoolega pakkumised üle vaadata. Kui vähegi mingi teema sind kõnetab, siis kindlasti tasub minna,” julgustab Dulberg.
Vaata tema kogemust resümeerivat videot SIIT.

Academia on alates 1995. aastast Euroopa riikides tegutsevate Euroguidance-keskuste mahukaim õpirände projekt karjääriteenuste osutajatele. Tänaseks on visiitidel osalenud ligi 2000 praktikut üle Euroopa.
Eesti liitus Academia võrgustikuga 2000. aastal ning selle aja jooksul on Eestit külastanud ligi 160 nõustajat ja eksperti ning umbes sama paljudel Eesti spetsialistidel on olnud võimalus õpirändajana oma teadmiste ja kogemuste pagasit välismaal täiendada. 2019. aasta maikuus võõrustab Eesti Innove ja Archimedese eestvedamisel rahvusvahelist nõustajate ja ekspertide gruppi.
Euroguidance Eesti on tegutsenud 20 aastat ja toetab karjäärispetsialistide kompetentsi arengut rahvusvahelisel tasandil. Täna tegutseb Euroguidance Eesti sihtasutuses Archimedes.

Lisainfo:

Margit Rammo
Euroguidance programmijuht
Tel +372 51 83 707
margit.rammo@archimedes.ee

 

Viimased uudised