Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Erasmus+ kõrghariduse valdkonnas taotleti toetust enam kui 3000 inimese õpirändeks

Sel aastal taotles kõrghariduse valdkonnas toetust 17 Eesti kõrgkooli kokku 1924 inimese õpirändeks Euroopas ja 10 kõrgkooli 1095 inimese üleilmseks õpirändeks.

Euroopa-siseseks õpirändeks esitati taotlus 1175 õppurile ning 749 töötajale. Kõige rohkem kohti tudengitele taotlesid Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ning Tallinna Ülikool. Enam praktikante taotlesid Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Ülikool.

Oma üliõpilaskonnast suurima õpirände protsendiga paistavad positiivselt silma Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Kõrgem Kunstikool ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Nendes koolides saab olema iga kümnes tudeng Eestist maailma avastama sõitev erasmuslane!

Üleilmse õpirände taotlusvooru tegevuse eelarve on 2018. aastal 1,25 miljonit eurot ning taotletud toetuste maht on kokku 3,3 miljonit eurot. Taotleti 1095 õpirännet 49 erineva riigiga väljaspool Euroopat. Kõige populaarsemad koostööpartnerid on Venemaa, Ukraina, Gruusia, Iisrael, USA ning Mehhiko. Kokku sooviti koostööd teha partneritega 49 erinevast riigist väljaspool Euroopat.

 

Viimased uudised