Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Euroopa Komisjoni volinik Tibor Navracsics külastas Sihtasutust Archimedes

Täna, 26. oktoobril külastas Sihtasutust Archimedes Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, noorte ja spordi volinik Tibor Navracsics. Kohtumisel Sihtasutuse esindajatega valmistasid ette Euroopa Komisjoni Eesti esindus ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Kohtumisel andsid Sihtasutuse juhatuse esimees Rait Toompere, akadeemilise tunnustamise agentuuri juhataja Gunnar Vaht ning kommunikatsiooniosakonna juhataja Eero Loonurm ülevaate sihtasutuse eesmärkidest, ülesehitusest ning rahvusvahelisest koostööst. Eelkõige tulid jutuks programmi Erasmus+ programmi elluviimine ja Lissaboni tunnustamise konventsiooni komitee töö. Lisaks osalesid kohtumisel ka kabineti liige kommunikatsiooninõunik Christine Mai, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse asejuht Paavo Palk ning Haridus- ja Teadusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kalmar Kurs.

Euroopa Komisjoni volinik Navracsics tundis kõige enam huvi Erasmus+ programmi vastu – juttu tuli nii programmi rakendamisest kui ka menetlemisest. Lisaks olid arutelu all ka Archimedese eri koostööprogrammid alates Nordplusist ja EMP/Norra koostööprogrammist lõpetades Archimedese rahvusvaheliste hariduse kvaliteedi teemaliste projektidega Moldovas ja Aserbaidžaanis.

Volinik_2017_oktoober

Tähistades Erasmuse 30. sünnipäeva. Vasakult: Gunnar Vaht, Paavo Palk, Rait Toompere, Tibor Navracsics, Christine Mai ja Kalmar Kurs. Foto: Eero Loonurm (SA Archimedes)

“Volinik on Eestis Euroopa Liidu eesistumise raames ning osales Euroopa Liidu noortekonverentsil,” kommenteeris Sihtasutuse Archimedes juhatuse esimees Rait Toompere. “Jutuks tuli tõesti kõige enam Erasmus+ programmi teemad, sest programm on hetkel täpselt poole peal ning praegu on Euroopa Komisjonil viimane aeg, et ette valmistada perioodi 2021-2027. Uus programm peab valmis saama 2018. aasta sügisel ehk juba aasta pärast.”

Sihtasutuse Archimedes asutas Haridus- ja Teadusministeerium 1997. aastal Eesti haridus- ja teadussüsteemi ning noortevaldkonna arendamiseks. Sihtasutuse missioon on suurendada organisatsioonide ja inimeste heaolu ning konkurentsivõimet, arendades selleks haridus-, teadus- ja noortevaldkonda.

Lisainfot:

Euroopa Komisjon. Erasmusest sai Erasmus+

Euroopa Komisjon. Tibor Navracsics

Euroopa Komisjoni Eesti esindus

 

Viimased uudised