Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Euroopa Noored: täna algab Malgatus 2011

Eesti erinevates paikades töötavad malevarühmad viivad 27. juunist kuni 31. juulini malevavahetuse vältel ellu kohalikku kogukonda edendavaid ettevõtmisi, mille fotoesitlus saadetakseMalgatus 2011 konkursile.

Malgatusepatrooni ja žürii liikme Rasmus Kaljujärve sõnul hinnatakse võitjaprojekti valimisel eelkõige noorte endi panust probleemilahenduse väljamõtlemisel ja elluviimisel ning selle mõju kogukonnale ja õpimomendi teadvustatust.

Malgatus 2011 projektijuhi Agni Lassi sõnul toimub projekt juba neljandat aastat ja eelmine suvi malgatas 334 noort 18-st rühmast, koguti loomaaiale annetusi, korraldati näiteks küla spordipäev, renoveeriti mänguväljak ja palju muud.

„Paistab, et mitmes paigas on noorte kohalikku kogukonda innustavenergia ja algatusjõud juba ära tajutud ja aktiivseid malevlasi oodatakse pikisilmi. Mõnes paigas lepib vallavanem isegi noortega kohalikku elu ja probleeme tutvustava kohtumise kokku“ teatas Lassürituse edust rõõmu tundes.

Malgatajaid tunnustatakse 16. augustil õpilasmalevate kokkutulekul Toosikannul. Ka sellel suvel aitab malevlasi premeerida kingitus.ee

Malgatus on SA Õpilasmaleva, SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo ja Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel koordineeritav projekt, milleraames kutsutakse malevanoori omal algatusel midagi head ja ühiskonnale kasulikku organiseerima.

Eelmiste aastate ja ka selle aasta heategusid on võimalik kõigil huvilistel jälgida Malgatuse blogist: http://euroopa.noored.ee/malgatus2011

Korraldajad: SA Õpilasmalev, SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo, Eesti Noorsootöö Keskus.

Lähem info:
Agni Lass
Malgatus 2011 projektijuht
56381606; agni.lass@gmail.com
http://euroopa.noored.ee/malgatus2011

 

Viimased uudised