Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Euroopa noorsootöötajad arendavad Viljandimaal rahvusvahelisi projekte

Täna algaval, esmakordselt Eestis toimuval partnerlusseminaril REAL DEAL töötavad 11 Euroopa riigi noorsootöötajad välja rahvusvaheliste noortevahetuste projektid.

Partnerlusseminari peakorraldaja, Kaja Ainsalu sõnul soovib SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo anda Eesti noortele mitmekesisemaid võimalusi rahvusvahelistes noortevahetusprojektides osalemiseks. „Otsustasime tuua partnerlusseminari REAL DEAL Eestisse, et toetada ühisprojekte ka selliste riikidega, kellega senini Eesti noored väga koostööd teinud ei ole. Näiteks saab seminaril koostööd arendada Malta, Šveitsi ja Sloveenia osalejatega“, selgitas Ainsalu.

2.-6. aprillini Männiku metsatalus Viljandimaal toimuval partnerlusseminaril REAL DEAL
tutvuvad osalejad programmi Euroopa Noored ja rahvusvaheliste noortevahetuste võimalustega ja mitteformaalse õppe sisuga. Seminaril arendavad erinevate riikide osalejad ühiselt projektiideid, mis sobivad rahastamiseks programmist Euroopa Noored.

Seminarile tuleb 24 osalejat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Tšehhist, Maltalt, Poolast, Sloveeniast, Šveitsist, Kreekast ja Slovakkiast.

Partnerlusseminar REAL DEAL toimub kolmandat korda, varasematel aastatel on seda korraldatud Portugalis ja Soomes.

Seminari korraldab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo koostöös Malta Euroopa Noored bürooga.

Rahvusvahelised noortevahetused on Euroopa Liidu kodanikuharidusprogrammi Euroopa Noored alaprogramm, mis annab Eesti ja teiste riikide noortele võimaluse ühistegevuse käigus endi jaoks olulisi teemasid käsitleda ning üksteise kultuurilisi sarnasusi ja erinevusi tundma õppida.

Lisainfo: Kaja Ainsalu kaja.ainsalu@archimedes.ee või 56635692.

Teate edastas:

Marit Valge
Avalike suhete ja teavitustegevuste koordinaator
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
699 6493; 56645598
marit.valge@archimedes.ee
http://euroopa.noored.ee

Viimased uudised