Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Flashmob muudab vabatahtlikud nähtavaks

Homme aset leidev Euroopa Noortenädala flashmob muudab vabatahtliku tegevuse nähtavaks Tallinna linnaruumis.
Euroopa Noortenädala projektijuhi Maris Pajula sõnul on vabatahtlikkus siiani teema, mis tekitab laiemas üldsuses veel segadust. “Vabatahtlikud on kõikjal meie ümber, kuid neid ei osata veel piisavalt esile tõsta, et nemad ja nende tegevus oleks nähtav ja tunnustatud. Meie eesmärk ongi homme Euroopa Noortenädala tegevustele punkt panna Tallinna tänavatel, et näidata, kes on vabatahtlikud ja miks vabatahtlik tegevus on oluline”, selgitas Pajula.
Vabatahtlikkuse teemaline flashmob algab homme, 21. mail kell 15.00 Vabaduse platsilt, Tallinnas.
15.-21. maini toimunud Euroopa Noortenädal „Hüppa ellu tundmatus kohas!“ tõi Eesti noorteni vabatahtlikuna tegutsemise võimalused bussituuri, noortekeskuste vabatahtlike nädalate ja eriprogrammiga Tallinnas.Euroopa Noortenädala tegevustega tutvustati noortele, milliseid vabatahtlikuna tegutsemise võimalusi nad kasutada saavad, näidati, mida on oma projektidega korda saatnud Eestis tegutsevad välisvabatahtlikud ja prooviti kätt ka vabatahtliku tööga.
Euroopa Noortenädalat tähistatakse juba viiendat korda nii Euroopa Komisjoni eestvõttel kui ka Euroopa riikides eraldi. Selle aasta Euroopa Noortenädala teemadeks oli Euroopa Komisjoni algatus „Noorte liikuvus”, Euroopa Liidu noortestrateegia ja programm Euroopa Noored. Eestis keskenduti vabatahtliku tegevuse tutvustamisele.
Euroopa Noortenädala „Hüppa ellu tundmatus kohas!“ tegevusi koordineeris Eestis SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse, Noortevahetuse Arengu Ühingu EstYESi ja Tallinna Spordi- ja Noorsooametiga.
Euroopa Noortenädala tegevusi kajastab eraldi blogi: http://euroopa.noored.ee/noortenadal2011
Lisainfo:
Maris Pajula
Euroopa Noortenädal 2011 projektijuht Eestis
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
53558971, marispajula@hotmail.com
http://euroopa.noored.ee/noortenadal2011
Teate edastas:
Marit Valge
Avalike suhete ja teavitusvaldkonna koordinaator
56645598; marit.valge@archimedes.ee
SA Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo
http://euroopa.noored.ee
Viimased uudised