Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Gunnar Vaht valiti Lissaboni tunnustamise konventsiooni komitee presidendiks

Eelmisel nädalal valiti Lissaboni tunnustamise konventsiooni komitee koosolekul Horvaatias Gunnar Vaht komitee presidendiks. Vaht on SA Archimedese Akadeemilise Tunnustamise Infokeskuse juhataja.


Komitee kontrollib, edendab ja hõlbustab Lissaboni tunnustamise konventsiooni rakendamist. Lissaboni tunnustamise konventsioon („Kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide Euroopa regioonis tunnustamise konventsioon“) on Euroopas kõrghariduse valdkonnas ainsaks siduvaks õigusaktiks. Konventsiooni on ratifitseerinud 51 riiki.

„Komitee roll on seista Euroopa regioonis kesk- ja kõrgharidust tõendavate diplomite, tunnistuste ja kraadide ausa ja õiglase tunnustamise eest, et hindamise kriteeriumid oleksid läbipaistvad, et kedagi antud teemal ei dikrimineeritaks.
Oluline on kaasa aidata ja toetada, et igal riigil oleks hästi töötav, tasemel spetsialistidest koosnev ja põhjalikku tunnustamisalast abi, nõu ja informatsiooni andev infokeskus,“ selgitab Vaht.

„Hetkel on antud valdkonna olulisemateks päevakorrateemadeks kvalifikatsiooniraamistike osatähtsus tunnustamise juures ja läbirääkimised vastastikuseks koostööks maailmajagude vahel,“ lisab värske president.

Veel võeti 19. juunil Horvaatia linnas Splitis toimunud koosolekul vastu uus lisadokument, milleks on soovitus kvalifikatsiooniraamistike kasutamisest kõrgharidusega seonduvate kvalifikatsioonide tunnustamisel.

 

Lisainfo: Gunnar Vaht, telefon 6979 215 või e-mail gunnar.vaht@archimedes.ee

Teate edastas:

Karol Sepik

Kommunikatsioonispetsialist
SA Archimedes
Hariduskoostöö keskuse haridusteabe büroo

626 8984
karol.sepik@archimedes.ee

Viimased uudised