Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Haridus- ja teadusminister õnnitleb noore õpetlase stipendiumi pälvijaid

Eraettevõtjate, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutuse Archimedes koostöös välja antava 4000 euro suuruse noore õpetlase stipendiumi pälvis sel aastal 20 keskkoolilõpetajat, kes alustavad sügisel bakalaureuseõpinguid tunnustatud maailma ülikoolides.

Selleaastased stipendiaadid, keda on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel, suunduvad enamjaolt õppima mainekatesse Suurbritannia ülikoolidesse nagu University of Cambridge, University of Edinburgh ja Oxford University. Lisaks minnakse õppima Soome, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide ülikoolidesse.

Stipendiaadid on pärit koolidest üle Eesti. Tallinna ja Tartu koolide kõrval on esindatud näiteks Narva, Kärdla ja Kuressaare. Ka erialavalik on väga mitmekesine, ulatudes füüsikast, matemaatikast ja inseneriteadustest koorijuhtimise, kirikumuusika ja draamaõpingute ning rahvusvaheliste suheteni.

Edukaid kandidaate õnnitletakse 10. augustil algusega kell 12.00 Okupatsioonide muuseumis toimuval endiste ja praeguste stipendiaatide ning toetajate kohtumisüritusel. Ürituse avakõne peab haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi.

Kokku laekus Sihtasutusele Archimedes sel aastal 38 taotlust. Esimest korda anti noore õpetlase stipendiumi välja 2004. aastal ning tol korral valiti 28 taotleja hulgast stipendiumisaajateks 6 keskkoolilõpetajat.

Stipendiaatide nimekirjaga saab tutvuda noore õpetlase stipendiumi kodulehel.

Lisainfo:
Tõnu Pekk, noore õpetlase stipendiumi nõukogu esimees, tel 53 044 744, e-post: tonu@pekk.ee

Teate edastas:
Maarja Karjaherm
SA Archimedes kõrghariduse arenduskeskuse konsultant, tel: 699 6490, e-post: maarja.karjaherm@archimedes.ee

2014. a stipendiaadid tolleagse haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovskiga

Viimased uudised