Sihtasutus Archimedes Kontakt Otsi

Homne konverents lahkab teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegiat

3. novembril peetakse haridus- ja teadusministeeriumi saalis konverentsi “Kuidas läheb, teadmistepõhine Eesti?”, kus analüüsitakse Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia senist käiku ning võimalikke ja vajalikke tulevikusuundi.

Strateegia võeti Riigikogus vastu 7. veebruaril 2007. Konverentsi eesmärk on analüüsida strateegia senist elluviimist, hinnata strateegia asjakohasust muutunud majandus- ja väliskeskkonnas ning anda soovitusi strateegia täitmiseks ja vajadusel eesmärkide korrigeerimiseks.

Konverentsi avasessioonil esinevad Vabariigi Valitsuse juures tegutseva teadus- ja arendusnõukogu esimees, peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Ettekandega esinevad Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi, Eesti Teaduste Akadeemia asepresident Jüri Engelbrecht, Tartu Ülikooli molekulaarpatoloogia professor ja Teaduskompetentsi nõukogu liige Pärt Peterson, Modesat Communications OÜ juhatuse esimees Peep Põldsamm ning Haridus- ja Teadusministeeriumi teaduse ja kõrghariduse asekantsler Andres Koppel ja teadusosakonna juhataja Indrek Reimand.

Päeva võtab kokku paneeldiskussioon strateegia loojate eestvedamisel.

Konverentsi ajakava ja strateegiaga saab tutvuda aadressil www.archimedes.ee/konverents2009

Viimased uudised